MHP’de 7 isim partiden ihraç edildi

MHP’de 7 isim partiden ihraç edildi

61
0
PAYLAŞ

MHP Merkez Disiplin Kurulu; Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’i üyelikten çıkarma kararı aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. DR. E. Semih Yalçın, partinin ihraç kararlarını şu sözlerle değerlendirdi:

MHP'li 7 isim partiden ihraç edildi

MHP’li 7 isim partiden ihraç edildi

MHP’li 7 isim partiden ihraç edildi

Eski Milletvekili Nazif Okumuş ve eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Atila Kaya’nın da aralarında bulunduğu 7 kişi MHP’den ihraç edildi.

MHP'li 7 isim partiden ihraç edildi

MHP Merkez Disiplin Kurulu; Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar verildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. DR. E. Semih Yalçın, partinin ihraç kararlarını şu sözlerle değerlendirdi:

– Bilindiği gibi MHP; Sadece demokratik düzenin dinamikleri çerçevesinde hareket eden bir siyasi parti değil, aynı zamanda hayati bir kültürel ve sosyal işlevi olan dinamik bir dava ve ideal meclistir.

– MHP’yi diğer siyasi partilerden ayıran özellikler; Sadece hayatlarını feda ettikleri ve her zaman feda etmeye hazır oldukları yüksek idealler değil, aynı zamanda bu ideallere sarsılmaz bir bağlılıkla tutunan davacıların konuşmalarıdır.

– MHP’yi milletin gözünde ciddi kılmak; Davasına ve partisine aidiyet bilinci, aidiyet duygusu gibi yakın bağları olan yüksek karakterli insanların varlığıdır. Önder, teşkilat ve dava olan MHP’nin geleneksel hiyerarşik bir yapıya sahip olması Türk milliyetçiliği fikrine hizmet eden topluluğumuzun bütünlüğünün bir gereğidir. İrtidat, küfür, disiplinsizlik, ahlaksızlık, aylaklık, isyan ve nifak eğilimi gibi kötü huyları olan kimseler; hiçbir zaman partimize ve örgütlerimize sığınamadılar.

zindelik ve dağıtım üretmeye can attınız

– Beceriksizlik ve ihmalle MHP’de ana gövdeden kopan herkes marjinalleştirildi ve ortadan kayboldu. Geçmişte MHP’li olup partimizin saflarında görev yapan ancak daha sonra yetersizlikleri nedeniyle örgütlerimizden ihraç edilen bazı isimler; Son yıllarda her Kongre veya her yasama organının önüne çıkarak kardeşliğimizde çekişme ve uyumsuzluk yaratmaya çalıştılar.

– MHP üyesi oldukları sürece; Menfaat topladıkları yerlerde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda halen MHP aleyhine faaliyet yürütüyorlar.
Maddede değil, kendi içlerinde mucizeyi gören ve nefsine yenik düşen, yukarıda sayılan dizi ve fitneci müptelalar için partimizin kanun ve yönetmelikleri uygulaması kaçınılmaz hale gelmiştir.

– MHP Merkez Disiplin Kurulu’ndan; Yukarıdaki nedenlerle Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar verildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulacaktır.

Atila Kaya, MHP’nin seçim taşeronlarına dava açıyor
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK