Neslican Tay ölümünün 2’nci yılında unutulmadı

Neslican Tay ölümünün 2’nci yılında unutulmadı

68
0
PAYLAŞ

Gülbahar Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Neslican Tay, üç kez yendiği hastalığa dördüncü kez yakalandığını öğrendi. Sol bacağı tümör nedeniyle kesilen Neslican, kansere karşı verdiği mücadeleyle diğer hastalara örnek oldu. Kanserle mücadele ve tedavi süreçlerini sosyal medyada paylaşan Tay, kısa sürede 1,5 milyon takipçiye ulaştı. Neslican, kanser tedavisi sırasında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Fakültesi’ni kazanarak eğitim hayatına devam etti. Geçen yıl eğitim ve tedavisini Rize-İstanbul arasında geçiren Neslican’ın sağlığı bozulunca İstanbul hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Neslican Tay, tüm doktorların müdahalelerine rağmen 20 Eylül 2019 tarihinde vefat etti.

Neslican Tay, ölümünün 2. yılında unutulmadı

Neslican Tay, ölümünün 2. yılında unutulmadı

Neslican Tay, ölümünün 2. yılında unutulmadı

Rize’de kanserle mücadelesi, sol bacağının kesilmesiyle tanınan ve İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 21 yaşındaki Neslican Tay, ölümünün ikinci yıl dönümünde sevenleri tarafından anıldı. Neslican için sosyal medyada duygusal paylaşımlar yapıldı.

Neslican Tay, ölümünün 2. yılında unutulmadı

Gülbahar Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan Neslican Tay, üç kez yendiği hastalığa dördüncü kez yakalandığını öğrendi. Sol bacağı tümör nedeniyle kesilen Neslican, kansere karşı verdiği mücadeleyle diğer hastalara örnek oldu. Kanserle mücadele ve tedavi süreçlerini sosyal medyada paylaşan Tay, kısa sürede 1,5 milyon takipçiye ulaştı. Neslican, kanser tedavisi sırasında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Fakültesi’ni kazanarak eğitim hayatına devam etti. Geçen yıl eğitim ve tedavisini Rize-İstanbul arasında geçiren Neslican’ın sağlığı bozulunca İstanbul hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Neslican Tay, tüm doktorların müdahalelerine rağmen 20 Eylül 2019’da vefat etti.

SEVERLERİ UNUTMAYIN

Neslican Tay, ölümünün ikinci yıl dönümünde hayranları tarafından sosyal medyada duygusal cümlelerle anıldı. “O kadar iyi savaştın ki, milyonlarca insana pes etmemeyi öğrettin, kalbimdeki her zaman en güzel ve asil savaşçı olacaksın. Öğrettiklerini asla unutmayacağım Neslican’ım nurlar içinde uyu mücadelen çok güzeldi’,’ Aramızdan 2 yıl geçti meleğim. seni asla unutmayacağım canım. Her zaman her şeyin en iyisiydin, iyi ki yanımdasın, Neslican’ın mesajlarını aldığına sevindim.

Bir bacağını kanserden kaybeden ve kendini demir kadın olarak tanımlayan Neslican Tay, bir röportajda şunları söyledi: “Bacağım yok ama yaşama sevincim var. “Ben sadece bir bacak değilim, çok daha fazlasıyım” sözleriyle binlerce kişiye umut olurken, verdiği mücadeleyle de anıldı. (verilen)

Kanserle mücadele eden Canan Ergüder'den müjdeli haber!  Doktorlar onayladı İlgini çekebilir Kanserle mücadele eden Canan Ergüder’den müjdeli haber! Doktorlar onayladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK