Öğrencilerin eylemi devam ediyor: Çantaları yastık oldu

Öğrencilerin eylemi devam ediyor: Çantaları yastık oldu

88
0
PAYLAŞ

Başta büyük kentler olmak üzere birçok ilde, yüksek ücretler ve öğrencilerin kalacak yer bulamaması sorununa dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Sokakta Geceleme” eylemleri üçüncü gününe girdi. Ülkenin birçok yerinde gençler parklarda toplandı.

Öğrencilerin eylemi devam ediyor: cepleri yastık oldu

Öğrencilerin eylemi devam ediyor: cepleri yastık oldu

Üniversite öğrencilerinin geceyi dışarıda geçirmeleri ve barınma sorunlarına yönelik farkındalık yaratmaya yönelik protestoları üçüncü günden itibaren artarak devam etti. Ülkenin birçok yerinde aynı anda parklarda toplanan gençler geceyi dışarıda geçiriyor. Sosyal medya kampanyasında gençler, “Çantamız yastık” hashtagiyle paylaşımda bulundu.

Büyük kentler başta olmak üzere birçok ilde, yüksek ücretler ve öğrencilerin kalacak yer bulamaması sorununa dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Sokakta Geceleme” eylemleri üçüncü gününe girdi. Ülkenin birçok yerinde gençler parklarda toplandı.

“BUGÜN HAVA SOĞUK”

İstanbul Bakırköy’de bir araya gelen Barınamayız Hareketi’nin genç üyesi, “Bugün hava düne göre biraz daha soğuk. Hava soğumak üzere. Bugün buradayız. Çayınızı ve çorbanızı bizimle paylaşmanız için bekliyoruz. Herkesi onlara destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Osman Bey Parkı’nda bir grup genç toplandı. Kocaeli Cumhuriyet Parkı’nda toplanan gençler, “Sabaha kadar buradayız” dedi. Ankara’da Seğmenler Parkı’nda toplanan gençler.

“CEP YASTİĞİMİZ”

Öğrencilerden gelen destek mesajları sosyal medyada “Koruyamıyoruz” ve “Çantamız Yasık” hashtagleriyle paylaşılıyor.

Mansur Yavaş: Öğrencilerimizi Şefkat Evlerimiz, kiraladığımız yurt ve otelimizde barındırmaya başladık İlgini çekebilir Mansur Yavaş: Öğrencilerimizi Şefkat Evlerimiz, kiraladığımız yurt ve otelimizde barındırmaya başladık

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK