Palandöken: “Sahte içkinin bedeli ölüm”

Palandöken: “Sahte içkinin bedeli ölüm”

55
0
PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ölüm haberlerinin üzücü olduğunu vurguladı:

Palandöken: “Sahte içkinin bedeli ölümdür”

Palandöken: “Sahte içkinin bedeli ölümdür”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, sahte içkilerin bedelinin ölüm olduğunu belirterek, “Güvenlik güçlerimiz Zehir kod adlı 81 ilde operasyonlarını sürdürmelidir. Öncelikle vatandaşlarımızdan bu operasyonları gördükleri ve duydukları zehir tacirlerini ihbar etmelerini rica ediyorum” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ölüm haberlerinin üzücü olduğunu vurguladı:

Palandöken, “Bu ay da kısa sürede 20’den fazla ölüm haberi basına yansıdı. Ne yazık ki, yeni yılın başlangıcında, insan hayatına son veren dolandırıcılar metil alkolden yapılmış sahte içecekler piyasaya sürüyorlar. Bu zehirleri orijinal şişelerin üzerine ya da direkt pet şişelere sahte alkol ve sahte etiketler koyarak satıyorlar. Vatandaşlarımız bu oyunlara gelmeyi bırakmalı ve bu fırsatçılara tercih vermemelidir. Devletimiz sık sık kontrol ederek litrelerce kaçak içkiye el koyuyor ama talep olduğu sürece yine de üretmenin bir yolunu bulabiliyor. İnsan hayatı o kadar değerli değil. Güvenlik güçlerimiz 81 ilde devam eden Zehir kod adlı operasyonlarını kesintisiz sürdürmelidir. Öncelikle vatandaşlarımızdan bu operasyonları gördükleri ve duydukları zehir tacirlerini ihbar etmelerini rica ediyorum” dedi.

“YASAĞA KARŞI SATILDI”

Sahte içkilerin fiyatının ölüm olduğunu söyleyen Palandöken, “Etil alkolün satışı bazı firmalar dışında tamamen yasaklanmış olsa da birçok e-ticaret sitesinde ve sosyal medya uygulamasında satışı devam ediyor. Bu ölüm tacirleri vatandaşların canını alırken devletin milyarlarca vergi kaybetmesine de neden oluyor. Öyle ki devlet 2015’ten bu yana 9 milyar lira civarında vergi kaybetti. Sahte kaçak içki yapan ve satan kişilere dikkat edin. Denetimler tüm illerde hızla ilerliyor olsa da yılbaşından sonra da devam etmesi gerekiyor. Vatandaş asla şikayetten kaçınmamalı” dedi.

9 ton etil ve metil alkole el konuldu İlgini çekebilir 9 ton etil ve metil alkole el konuldu İstanbul'da bir ayda 22 kişi sahte alkolden öldü İlgini çekebilir İstanbul’da bir ayda 22 kişi sahte alkolden öldü Sivas'ta sahte içkiden ölenlerin sayısı 5'e yükseldi İlgini çekebilir Sivas’ta sahte içkiden ölenlerin sayısı 5’e yükseldi

Günün trend videosu

Daha fazla göster

Ankara Polis İstanbul Ölüm Sivas Sosyal Medya Türkiye Yeni Yıl
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK