Rezidanstan düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem’in davasında karar açıklandı

Rezidanstan düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem’in davasında karar açıklandı

61
0
PAYLAŞ

20 Mart 2019’da Küçükçekmece’de görülen 9. davadan düştüğü iddiasıyla yargılanan sanık Serdar Taş’ın 17 yaşındaki Ebru Erdem’i öldürdüğü iddiasıyla başka bir suçtan tutuklandığı davada karar verildi. Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden yapılacak. Mahkeme salonunda tarafların avukatları ve merhum Ebru Erdem’in babası Murat Erdem de hazır bulundu.

Evden düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem davasında karar açıklandı.

Evden düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem davasında karar açıklandı.

Evden düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem davasında karar açıklandı.

Ebru Erdem’in İstanbul Küçükçekmece’de 9. kattan düşerek ölümüyle ilgili olarak sanıklar Serdar Taş ve Kemal Sönmez’in yargılandığı davada karar açıklandı. Kararda Serdar Taş, merhum Ebru Erdem’e ‘cinsel istismar’ suçundan 8 yıl hapis cezası verilirken, Serdar Taş “çocuğu kasten öldürmekten” beraat etti.

Evden düşerek hayatını kaybeden Ebru Erdem davasında karar açıklandı.

20 Mart 2019’da Küçükçekmece’de görülen 9. davadan düştüğü iddiasıyla yargılanan sanık Serdar Taş’ın 17 yaşındaki Ebru Erdem’i öldürdüğü iddiasıyla başka bir suçtan tutuklandığı davada karar verildi. Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden yapılacak. Tarafların avukatları ve merhum Ebru Erdem’in babası Murat Erdem de duruşma salonunda hazır bulundu.

CİNSEL İSTİSMARDAN 8 YIL HAPİS

Sanık Serdar Taş önceki ifadesinde beraatini istediğini, savcının fikrini değiştirdiğini ve bu durumu anlamadığını belirterek, “Ben kimseyi öldürmedim, kimseye tecavüz etmedim” dedi.

Mahkeme, sanıklar Serdar Taş ve Kemal Sönmez’in “ailesine ve yetkililere haber vermeden evden çıkan çocuğu yanlarında bulundurmaktan” beraatine karar verdi. Sanık hakkında Küçükçekmece’de “uyuşturucu ticareti yapmak veya temin ederek uyuşturucu temin etmek” suçundan kamu davası açılması nedeniyle davanın reddine karar verildi. Mahkeme, Serdar Taş’ın “çocuğu kasten öldürmekten” beraatine karar verirken, sanık merhum Ebru Erdem’e “cinsel istismar” suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İDDİASI

Bakırköy Başsavcılığı’nın iddianamesinde, 20 Mart 2019’da Küçükçekmece’de bir apartmanın 9. katından düşen 17 yaşındaki Ebru Erdem’in ölümüyle ilgili olay anlatıldı. İddianamede, olayın yaşandığı evin sanık Kemal Sönmez tarafından diğer sanıklar 22 yaşındaki Serdar Taş ile merhum Ebru Erdem’e günlük olarak teslim edildiği belirtilirken, sanığın genç kızın düştüğü sırada Taş’ın çabucak olduğu belirtildi. binadan ayrıldı, bir taksiye bindi ve olay yerinden uzaklaştı. Olayın ardından yapılan otopside, merhum Ebru Erdem’in sağ karın boşluğunda 2 bıçak darbesi ve genital muayenesinde yırtık olduğu belirlendi. İddianamede ayrıca sanık Serdar Taş ve merhum Ebru Erdem’in olay günü uyuşturucu madde kullandığı belirtiliyor. Serdar Taş’a “kasten çocuğu öldürmek”ten müebbet, “çocuğu cinsel istismardan” müebbet, “uyuşturucu madde ticareti ve temininden” 22,5 yıl, “çocuk tutmaktan” 1 yıla kadar hapis cezası verildi. bu onunla evi terk etti. Ceza talep edildi. Olayın meydana geldiği evi arkadaşı Serdar Taş’a bağışlayan Kemal Sönmez, “evi terk eden çocuğu yanında tutmak” suçundan bir yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. (HA)

Apartmanda Cinayet!  kocasını bıçakladı İlgini çekebilir Apartmanda cinayet! kocasını bıçakladı

Adana Bakırköy Cinayet İstanbul Küçükçekmece Mahkemesi Tecavüz Uyuşturucu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK