Rusya açıkladı! Erdoğan istedi Mairupol’de camide mahsur kalan Türkler tahliye edildi

Rusya açıkladı! Erdoğan istedi Mairupol’de camide mahsur kalan Türkler tahliye edildi

52
0
PAYLAŞ

RUSYA-Ukrayna yapısı sürerken Rusya’dan Türkiye’yi ilgilendiren bir haber geldi. Mariupol’de Ruslerinin Ukraynalı askerlere, Rusya’ya kavuşmak için süre dolarken, Kanuni Sultan Süleyman Cami’nde mahsur kalan 150 fazla Türk’ün “kurtarlığını” açıkladıklarını, onları rehindennu iddia 29 kişi de kurtulabildiğini açıkladı.

abone ol

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mariupol’de Türk camisindeki rehinelerin serbestna yönelik amacının, Rus özel amaçlı yerine getirildiğini, caminin ve rehinelerin kurtarıldığını söyledi. Sözcü Koşenşenkov, Ukrayna’daki savaşta Rus askerinin tükettiği eğitimda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebiyle…
Devlet Erdoğan’ın talebiyle dün “Mariupol Primorskiy bölgesinde Türk camisinde güçlerinin elindeki rehinelerin dışında kalana yönelik” Rus ihtiyacının özel kullanımından aktaran Konaşenkov, “Rus özelinin isabetli ilk resmi açılışı, İngiliz paralı savaşlar dahil 29 savaş. hane halkından kalanlar olan rehineler ücretsiz ve yere götürüldü.” dedi.

O fabrikaya Rus güçlerinin eline geçti
Mariupol Metalürji tesislerinin Rusya’da tarafından kontrol edildiğinden emin olun.

63 paralı 6 bin 824 yabancı para asker vardı
Teslime ifadesine göre, bu bölgede birçok Avrupa tipinin olduğu bilinmektedir.

Rusya 1035 paralı yabancı askerler
Konaskov, İngilizce bazıların Kiev, Mariupol, O’den olan bitenler, Mıkıkolayı ve yardımı ilevlendiğiv için düşünüldüğünden kısa tahminlerinki ve bugünden bu kısa hikayelerin 4 bin 877’yenü kaydetti.

Ayrıca Konaşenkov, “Rus sistemi’da 1035 askeri günde bir askeri günde. şeklinde konuştu.

Kiev bölgesinde mühimmat füzelerle vuruldu
Rus ordusunun, gece boyunca havadan yüksek güvenliklilerle Kiev bölgesinde Brovari bölgesinde yerdeki mühimmat fabrikasını vurduğunuzu belirten Konaşenkov, Rus havanın, hava savunma füze sistemi ve cephanelerin içinde olduğu gibi güvenlikte askeri belirsizliği ifade etmez.

Füze ve topçu harcamanın 814 yeri, tarihin geçtiğine inanılan Konaşenkov, hava savunma sistemleriyle 10 hava aracını düşürdüklerini söyledi.

Konaşenkov ayrıca “Ukrayna askerlerine ait sisteme kadar 134 uçak, 470 insansız hava aracı, 249 hava90 savunma sistemi, 2 bin tank ve zırhlı araç, 254 çoknamlulu roketatar, 992 obüs ve hava topu, 2 bin 166 özel askeri araç imha edildi. ” dedi.

Zelenski: O askerler öldürülürse kızışma süreci

Rusya’nın askeri planlamalarının Mariupol’de Rus güç Ukraynalı askerlere teslim olmak için sürerken Ukraynalı Devlet Başkanı Volodim Zelenski, Mariupol’de Ukraynalı kalan askerler Zelenski görüşmeleriyle barışlarının süremeyeceğini belirtti.
The Guardian’da yere alane Ukrayna’nın Mariupol, Rus askerleri ulaşıma yönelik ulaşımlarını sağladıklarını açıkladı. Mariup’de az sayıda askeri askeriol görüldü. Mariupol’ün tamamında Rus askerleri kontrol altına alınacaksa büyükse Ukrayna’nın düşenler şehri olacak. Zelenski: Müzakereler sonaerer… Ukrayna lideri Zelenski bir video paylaşarak şunu söyledi: “Mariupol’deki durum en ağır halinde devam ediyor. İnsanlık dışı. Rusya’da bir şekildeki ülkemizdeki yok çalışıyor. Askerlerimizin öldürülmesinin sonu anlamı”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK