Sağlık Bakanlığı, bu verileri ilk kez açıkladı! 14 ilde durum kritik

Sağlık Bakanlığı, bu verileri ilk kez açıkladı! 14 ilde durum kritik

64
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün itibarıyla günlük koronavirüs tablosunun değiştiğini, ilk doz yerine en az iki doz aşı alanların oranlarının artık il bazında bölüneceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı ilk kez bu verileri açıkladı!  14 ilde durum kritik

Sağlık Bakanlığı ilk kez bu verileri açıkladı! 14 ilde durum kritik

Sağlık Bakanlığı ilk kez bu verileri açıkladı! 14 ilde durum kritik

Bugünden itibaren il bazında en az iki doz aşı yaptıranların oranları günlük koronavirüs tablosuna bölünecek. Yeni verilere göre en az iki aşı dozu yüzde 55’in altında olan 14 il kırmızı kategoride.

Sağlık Bakanlığı ilk kez bu verileri açıkladı!  14 ilde durum kritik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün itibarıyla günlük koronavirüs tablosunun değiştiğini açıklayarak, ilk doz yerine en az iki doz aşı alanların oranlarının artık il bazında bölüneceğini belirtti.

En az iki doz aşı alan 18 yaş ve üzeri nüfusa ilişkin bilgilerin yer aldığı haritada, 14 ilde oran yüzde 55’in altında. Verilere göre; Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt, Hakkari, Bitlis, Van, Bingöl, Bayburt, Muş, Ağrı ve Iğdır kırmızı kategoride.

İl bazında en az iki doz aşı yaptıranların oranını içeren tabloda Kırklareli ilk sırada yer aldı. Kırklareli’yi Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Amasya, Edirne ve Ordu izledi.

Bakan Koca yeni kartı duyurdu ve aşı istedi. Koca, “Aşılarımızı yaptırarak vaka sayısını azaltalım, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşı ile önemli ilerleme kaydettik” dedi.

BAŞER: GENEL NÜFUS İLE İLİŞKİSİ AÇIKLANMASI GEREKİR

Dr. Bengi Başer yeni kartla ilgili görüşlerini sosyal medya hesabından da paylaşarak, “Yeni aşı kartımız en az 2 doz aşı gösterse de bu oranlar sadece 18 yaş ve üzeri kişi sayısı dikkate alınarak hesaplanmıştır. Ancak açıklanması gereken, toplam nüfusla ilişkisi olmalıdır.”

Bakan Koca, güncel korona verilerini açıkladı!  tablo değişti İlgini çekebilir Bakan Koca, güncel korona verilerini açıkladı! tablo değişti

ABD Ağrı BAYBURT Bingöl Bitlis Corona Diyarbakır Mardin Muş Sağlık Bakanı Şanlıurfa Siirt Sosyal Medya Van

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK