10 yaşındaki Muhammed okumak için nakil bekliyor

10 yaşındaki Muhammed okumak için nakil bekliyor

51
0
PAYLAŞ

10 yaşındaki Muhammed okumak için organ nakli bekliyor

10 yaşındaki Muhammed okumak için organ nakli bekliyor

Diyarbakır’da annesini 5 aylıkken kaybettikten sonra tek böbrekle dünyaya gelen ve anneannesi Şükriye Gür tarafından büyütülen 10 yaşındaki Muhammed Destan Gür, bu böbrekte tümör oluşunca okulu bırakmak zorunda kaldı. Yıllar önce. Günde dört kez diyalize giren ve böbrek nakli olması gereken Muhammed, “İyileşip okula gitmek istiyorum. Büyüyünce polis olacağım” dedi.

Bağlar semtinde yaşayan Muhammed Destan Gür, annesini 5 aylıkken kaybetti. Tek böbrekle dünyaya gelen Muhammed’i anneannesi Şükriye ve dedesi Mehmet Gür büyüttü. Dört yıl önce yaptığı kontrollerde böbrek tümörü tespit edilen Muhammed tedavi altına alındı.

Muhammed Gür, ilkokul ikinci sınıftayken durumu kötüleşince okulu bırakmak zorunda kaldı. Doktorun güneşi görmesi gerektiğini söylediği Muhammed için anneannesi Şükriye Gür, aile evinden güneş gören 9 katlı bir apartmanın en üst katına taşındı.

Sürü ile yaşadığı evde, yaşlılık aylığı ve akrabalarının desteğiyle geçimini sağladığını söyleyen Şükriye Gür, Muhammed’in böbrek nakli olmasını ve sağlığına kavuşmasını istiyor. Muhammed, kuzenlerinin yardımıyla biraz okuma yazma öğrendikten sonra, iyileşip okula gitmek istediğini söyledi.

“Giyindiğimde HER YANIM ağrıyor”

Muhammed Gür sağlığına kavuşmak istediğini söyledi:

“Böbrek hastalığım var. Doğuştandı. iyileşmek istiyorum Bana bir böbrek bul. Günde 4 kez diyalize giriyorum. İlaçlarımı da düzenli kullanıyorum. Kendimi daha iyi hissettiğimde, yapacağım ilk şey Tanrı’ya şükretmek. Ve annem benimle ilgileniyor. Ayrıca büyükbabama, kız kardeşime, halalarıma. Allah’ın izniyle hasta çocukları da iyileşsin.

Ve böbreği olmayan çocukların böbreği olmalıdır. İlkokul 2’ye kadar okudum. İyileşip okula gitmek istiyorum. Büyüyünce polis olacağım. En çok acıdığında, bandaj yapıldığında.

Bandaj yapıldığında her tarafım ağrıyor. Sabah 6’da kalkıp diyalize giriyorum. Sabah kalkmayı sevmiyorum. Sonra yorgunum. O zaman bunu 12:00’de yaparım. O zaman bunu saat 12:00’de yapıyorum. Sonra yine uykum var. O zaman saat 02:00’ye kadar yatamam.”

GÜNEŞLİ KİRALIK DAİRE ARIYORSUNUZ

Muhammed’in annesi dediği anneannesi Şükriye Gür, gelininin 5 aylıkken vefat ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Onu ben büyüttüm. Sürekli hastanelere gidiyoruz. 4 yıldır diyalize giriyor. Toplamda yaklaşık 20 gün okula gitti. 4 yıldır evde diyalize giriyoruz. Tek böbrekle doğmaz. Diğer böbrekte de kitle var dediler. 4 yıldır okula gitmiyor.

Doktor bir nakile ihtiyacı olduğunu söyledi. Makineye bağlandığında ağlıyor. Ben ve dedem bakıyoruz. Sadece yaşlılık maaşı alıyoruz. Burada kiralıyoruz.

Bir aile evimiz vardı. Muhammed hastalandığında, doktor güneşi görmesi gerektiğini söyledi. Bu evde güneş yoktu. Biz de buraya taşındık. Bin TL kiralayın. Son Kat. Yazın sıcak, kışın soğuk.” verilmiş

Ali Hamza 3 aydır kalp nakli bekliyor İlgini çekebilir Ali Hamza 3 aydır kalp nakli bekliyor

Ankaralı anne Diyarbakırlı doktor Güneş polis tümörü oynuyor

10 yaşındaki Muhammed okumak için organ nakli bekliyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK