Bill Gates, Omicron varyantının biteceği tarihi açıkladı

Bill Gates, Omicron varyantının biteceği tarihi açıkladı

141
0
PAYLAŞ

Bill Gates, Omicron varyantının bitiş tarihini açıkladı

Bill Gates, Omicron varyantının bitiş tarihini açıkladı

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Bill Gates, Omicron varyantının kaderi hakkında açıklamalarda bulundu.

Bill Gates, Omicron varyantının bitiş tarihini açıkladı

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamalarla gündemi değiştiren Bill Gates, Omicron varyantından bahsetti.

Koronavirüsün en mutasyona uğramış türü olan Omicron’un varyantı hakkında Twitter’da haber yapan Bill Gates, bu salgın için halka yol verdi ve neler yaptı. Gates, önümüzdeki birkaç ayın çok zor olacağını söylerken, tatil planlarını da iptal ettiğini söyledi.

Gates, “doğru adımlar” atılırsa koronavirüs salgınının 2022’de sona ereceğini de belirtti. Gates, “Maske takılır ve aşılanırsa salgın 2022’de bitebilir” dedi. Ünlü işadamı, Omicron varyant dalgasının Mart ayında sona erebileceğine inandığını söyledi.

Gates, “Tam hayatın normale döndüğünü sandığımız anda salgının en kötü kısmına gelmiş olabiliriz” dedi. Omicron hepimize derinden dokunacak. Yakın arkadaşlarıma da bulaştı ve tatil planlarımın çoğunu iptal ettim” dedi.

ABD’de baskın varyant haline gelen Omicron varyantı bu hızla yayılırsa dünyanın tüm ülkelerinde kısa sürede tespit edilebilir. Gates, “Bu varyant hakkında daha fazla bilgi alana kadar ciddi adımlar atmalıyız. Delta varyantının yarısı kadar hastalığa neden olmasına rağmen, daha bulaşıcı olduğu için en kötü hastalık olabilir. Birbirimize bakmalı, maske takmalı, kalabalık ve kapalı ortamlarda bulunmamalıyız. Aşı olmalıyız” dedi.

Gates sözlerini “Bir gün pandemi bitecek ve birbirimizi ne kadar koruyup kollarsak o kadar yakın olacağız” sözleriyle noktaladı.
Baba Vanga'nın 2022 kehaneti maalesef gerçekleşti: 30 bin yıllık virüs uyandı İlgini çekebilir Baba Vanga’nın 2022 kehaneti maalesef gerçekleşti: 30 bin yıllık virüs uyandı

Bill Gates'ten samimi itiraf: İlgini çekebilir Bill Gates’ten samimi itiraf: “2021 hayatımın en zor yılıydı” Bill Gates'in Covid-19 Ölümleriyle İlgili Çarpıcı İddiası İlgini çekebilir Bill Gates’in Covid-19 Ölümleriyle İlgili Çarpıcı İddiası

Bill Gates, Omicron varyantının bitiş tarihini açıkladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK