Cambridge Üniversitesi’nden Omicron müjdesi

Cambridge Üniversitesi’nden Omicron müjdesi

73
0
PAYLAŞ

Cambridge Üniversitesi’nden Omicron İncili

Cambridge Üniversitesi’nden Omicron İncili

Cambridge Üniversitesi’ndeki bilim adamları, Omicron varyantını incelediler. Bilim adamları, Wuhan’daki Omicron varyantını Delta varyantı ve orijinal Covid-19 ile karşılaştırarak umut verici açıklamalar yaptılar.

Cambridge Üniversitesi'nden Omicron İncili

Dünyanın önde gelen eğitim ve araştırma kurumlarından biri olan Cambridge Üniversitesi’ndeki bilim adamları, Omicron varyantı hakkında dikkat çekici keşifler yaptılar.

Araştırma ekibine liderlik eden ve aynı zamanda Birleşik Krallık hükümetinin danışmanı olan Profesör Ravi Gupta konuştu. Gupta, bilim insanlarının Omicron varyantını Delta varyantı ve Wuhan’da tespit edilen orijinal koronavirüs ile karşılaştırdığını belirtti.

Yapılan incelemeler sonucunda Omicron varyantının önceki koronavirüs türlerine göre daha az akciğer hasarına neden olduğu tespit edildi. Buna karşın, Omicron varyantının iletim hızına atıfta bulunulmuştur. Gupta, “Aşı olmayan insanların çok hastalandığını düşünüyorum” dedi.

Yetkililer, araştırmanın henüz hakemli bir dergide yayınlanmadığını vurguladı ve ayrıca Omicron’a karşı iki doz koronavirüs aşısının Delta varyantından daha az etkili olduğunu belirtti.

İngiltere: Omicron'dan 12 hasta öldü İlgini çekebilir İngiltere: Omicron’dan 12 hasta öldü Güzellik kraliçeleri Corona'ya yakalandı, Miss World 2021 ertelendi İlgini çekebilir Güzellik kraliçeleri Corona’ya yakalandı, Miss World 2021 ertelendi Omicron Avrupa'yı kasıp kavurdu: sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasakları başladı İlgini çekebilir Omicron Avrupa’yı kasıp kavurdu: sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasakları başladı Moderna aşısı ile umut verici sonuç İlgini çekebilir Moderna aşısı ile umut verici sonuç

Cambridge Üniversitesi’nden Omicron İncili

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK