CHP’li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı çöpe gidecek

CHP’li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı çöpe gidecek

53
0
PAYLAŞ

CHP’li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı boşa gidiyor

CHP’li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı boşa gitti

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 400 bin doz Sputnik aşısının kullanılmadığını ve israf edildiğini itiraf etti. Planlama eksikliği hem halka zarar veriyor hem de vatandaşların sağlığı için oynuyor “dedi.

CHP'li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı boşa gidiyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “200.000 kişiye 400.000 doz Sputnik aşısı gelmişti. Sputnik için birinci ve ikinci doz farkı var, aynı aşı değil. Aşılardaki farklılıklar nedeniyle yeni dönemde hem daha yoğun hem de ikinci aşı dozunu uygulamaya çalışıyoruz.”

Halkın zarar gördüğünü vurgulayan Emir, “Hükümet her fırsatta para kazanmaya hevesli. Daha önce Türkiye’yi açgözlülükten aşısız bırakmışlardı. Planlama eksikliği hem halka zarar veriyor hem de vatandaşların sağlığı için oynuyor “dedi.

Rusya’nın bu aşıyı ara şirketlere uygulayıp uygulaymayacağı sorulduğunda Emir, “Sputnik aşısı ile Sinovac ve Biontech aşılarına benzer bir kriz yaşıyoruz. Pandemi sürecini alt üst eden Sağlık Bakanlığı, süreci aynı hatalarla yürütmeye devam ediyor.

400 BİN KUTUYA RUSYA NE KADAR ÖDEDİ?

Emir Koca’ya cevap vermesi için bir soru sordu ve Bakan’a şu soruları sordu: “Kullanılmayan 400.000 doz Sputnik aşısı boşa gidecek mi? Sputnik aşısını Türkiye’ye hangi aracı firma getirdi? Rusya 400.000 doz Sputnik aşısı için ne kadar ödedi?”

Vaka sayısı arttıkça Sağlık Bakanı Koca'dan 'kısıtlama açıklaması' geliyor. İlgini çekebilir Vaka sayısı arttıkça Sağlık Bakanı Koca’dan “kısıtlama açıklaması” var.

CHP’li Emir: 400 bin doz Sputnik aşısı boşa gidiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK