Coronaya yenilmişti… Prof. Dr. Tırnaksız için hüzünlü tören

Coronaya yenilmişti… Prof. Dr. Tırnaksız için hüzünlü tören

71
0
PAYLAŞ

Corona yenildi… Prof.Dr.Tırnaksızlar için üzücü tören

Corona yenildi… Prof.Dr.Tırnaksızlar için üzücü tören

Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan emekli olan Prof. DR. Zafer Öner, öğrencisi Prof. acımasız aşı karşıtı maddeler.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bülent Nailsız, 2 haftadır Kovid-19 tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Aşılarını yaptıranlar; Ancak diyabet ve böbrek yetmezliği ile tanındı ve renkli kişiliği ile tanındı. DR. Nailless için üniversitede tören düzenlendi.

Törene Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, doktor arkadaşları, yardımcıları, öğrencileri, eşi Ece Nailsız ve diğer yakınları katıldı.

Törende, Prof. DR. Nailsız’ın fotoğraflarından oluşan hatıra slaytı ekrana yansıtıldı. Prof. DR. Nailsız’ın eşi Ece Nailsız, fotoğrafları görünce gözyaşlarını tutamadı.

Slaytın sonunda Prof. DR. Nailsız’ın sıklıkla kullandığı “Ölüm hayatın öğretmenidir” cümlesi yer aldı. Sahneye Prof. DR. Nailsız’ın cübbesi ve fotoğrafı indirildi.

“ÖLÜ, HAYATIN ÖĞRETMENİDİR”

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. teorisyen ve en olağanüstü öğretim üyesi. Öte yandan, 30 yıl önce bana ilk neşterimi veren yoldaşımı, sırdaşımı, baş yardımcımı kaybettim. Acımız büyük. Bülent Ağabey, aydın kişiliği, renkli tavır ve davranışlarıyla bölümümüze renk ve güç kazandırmıştır. Bülent Ağabey hayat dolu, samimi, bilgili, alçakgönüllü ve bilgedir. Türkçemizi çok iyi kullandı. Bülent Ağabey’in son sloganı “Ölüm hayatın öğretmenidir” oldu. Hepimizin telefonunda “meşgul”, “uygun” gibi ifadeler varken Bülent Ağabey böyle yazdı. Bundan sonra ne demek istediğinizi düşünelim” dedi.

“BU HASTALIK ÇOK ZOR” DEDİ

Prof. Dr. Yorgancı, Prof. DR Nailsız’ın 4 doz aşı yaptırdığını ve iki hafta hastanede Covid-19 tedavisi gördüğünü hatırlatarak, “Kronik bazı hastalıkları vardı. Ventilatöre bağlıydı. 8 gün önce entübe edildi. Kendisini hastanede defalarca ziyaret ettim. Birbirimize olan sevgimizi dile getirdik. Sonunda bana ‘Bu iş, hastalık çok zor’ dedi. Aşılarını zamanında yaptırdı. Aşıları eksiksiz yapıldı” dedi.

“FARKLI HAKLARIMIZ VAR, BUNLARI YAPACAK”

Bülent Nailsız’ın ablası Figen Nailsız, ağabeyinin vefatının üzüntüsünü dile getirerek, “Çocukluğumu kaybettim, ağabeyimi kaybettim. Hayattaki en büyük destekçimi kaybettim. Duvarım çöktü. Bütün aşılarını yaptırdı. Başka aşılar olsaydı, onlara da sahip olurdu. Çeşitli hastalıkları vardı. ‘Çürük ahşabın mührü tutmadığını’ bir kez daha anladık. Önüme geçti ve emri bozdu” diye bağırdı.

“Aşı Karşıtı Hatalarımızı Bağışlayın BULENT”

Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndan emekli olan Prof.Dr.Zafer Öner de öğrencisi Prof.Dr.Nailsiz için düzenlenen törene katılarak bir konuşma yaptı. Prof. DR.Prof.DR.Öner, “Ne Covid-19 ne de hocasından ‘Aman hocam’ uyarısı gelmedi. Gömlek, eldiven, çift maske, önceki hastalık, iki Biontech, 40.000 antikor; hala gelecek. Ayrıldığım için mutluyum. Nasıl heyecanlandık anlatamam. Elini tuttum, saçını okşadım ve ‘oğlum Bülent’ dedim. Konuştuk. Ne o duydu ne de ben. Ama birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi ancak son anda anladık. Ve gözlerimiz birbirine güldü. Bağışla bizi Bülent. Aşı karşıtı hatalarımızı bağışlayın. Maske, mesafe tanımayanları affet Bülent. Birlikte sebebin olduk canım aslanım Bülent’im affet beni. 18 Eylül 22:51’de “Bülent’in kalbi durmuş” dediler. Harap oldum. Bir süre sonra ‘yine çalıştı’ dediler. Ben, uzun zamandır doktor, ‘oh kahretsin’ diyerek kendimi kandırdım. 01:24’te yine ‘kaybettik hocalar’ dediler. 2021 kantor sezonunda 19 Eylül sabahın erken saatlerinde kaybettik.”

Törenin sonunda Prof. DR. Nailsız’ın eşi ve yakınları taziyelerini kabul etti. Ece Nailsız doktorları sık sık dikkatli olmaları konusunda uyardı. Prof. DR. Nailsız’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Kaşıyaka mezarlığına defnedildi. (DHA)

Bilim BioNTech emekli Hacettepe Üniversitesi Maske Ölüm Şekeri ENGLISH

Corona yenildi… Prof.Dr.Tırnaksızlar için üzücü tören

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK