DSÖ’den sevindiren corona virüsü raporu

DSÖ’den sevindiren corona virüsü raporu

97
0
PAYLAŞ

DSÖ’den sevindiren koronavirüs raporu

DSÖ’den sevindiren koronavirüs raporu

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle Delta’da ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olan varyantlara rağmen koronavirüs vakalarında ve ölüm oranlarında düşüş yaşandığını duyurdu. DSÖ’nün yayınladığı raporda Türkiye, en fazla vaka görülen ülkeler arasında dördüncü sırada yer alıyor.

DSÖ'den sevindiren koronavirüs raporu

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) haftalık küresel koronavirüs raporuna göre 6 Eylül ile 12 Eylül arasında başlayan düşüş geçen hafta da devam etti.

Buna göre 13-19 Eylül tarihleri ​​arasında tespit edilen vaka sayısı bir önceki haftaya göre 400.000 azalarak 3 milyon 600.000’e düşerken, yaklaşık 60.000 kişi hayatını kaybetti.

TÜRKİYE DÖRDÜNCÜ

DSÖ raporu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4 milyon 600 bini, vaka sayısının ise 228 milyona ulaştığını tespit etti. Raporda, Afrika ve Avrupa’daki vaka sayılarının önceki haftayla aynı kaldığı, Doğu Akdeniz bölgesindeki vaka sayılarının yüzde 22, Güneydoğu Asya’da ise yüzde 16 düştüğü belirtildi. Raporda ayrıca koronavirüsten ölümlerin bir önceki haftaya göre yüzde 7 düştüğü belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre en fazla vakanın görüldüğü ülke 1 milyondan fazla vaka ile ABD olurken, onu 211.000 242 vaka ile Hindistan ve 203.000 77 vaka ile İngiltere izledi. Türkiye ise en çok vaka görülen ülkeler arasında dördüncü sırada yer alıyor. Türkiye’de vaka sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 16 arttı.

Koronavirüsle mücadelede devrim: Yenilebilir aşılar yapacaklar İlgini çekebilir Koronavirüsle mücadelede devrim: Yenilebilir aşılar yapacaklar Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 açıklaması: Delta varyantı uyarısı geldi İlgini çekebilir Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 açıklaması: Delta varyantı uyarısı geldi

DSÖ’den sevindiren koronavirüs raporu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK