Kalp sağlığı için peynir ve krema

Kalp sağlığı için peynir ve krema

102
0
PAYLAŞ

Kalp Sağlığı İçin Peynir ve Krema

Kalp Sağlığı İçin Peynir ve Krema

Araştırmacılar peynir ve kremanın kalp problemlerini önlemeye yardımcı olabileceğini bulmuşlardır. 4.000’den fazla yetişkinden alınan kan örneklerini kullanan çalışma, daha yüksek süt yağı alımına sahip kişilerin kalp hastalığı riskinin daha düşük olduğunu buldu.

Kalp Sağlığı İçin Peynir ve Krema

Önceki araştırmalar, daha fazla bütün süt ürünleri tüketmenin kalp problemleri riskini azalttığını bulmuştur.

İsveçli yetişkinlerde yakın zamanda yapılan bir araştırma, diyetlerinde ne kadar süt olduğunu belirlemek için kan örneklerini de kullandı. Araştırmacılar, ortalama 16 yıl boyunca, katılımcıların kaçının kalp krizi, felç veya diğer önemli kardiyovasküler olay geçirdiğini ve kaçının öldüğünü görmek için takip etti.

Sonuçlara göre; Kanlarında yüksek düzeyde yağ asidi bulunan kişiler, kardiyovasküler hastalık geliştirme riski en düşüktü. Bu, yüksek süt yağı alımını yansıtıyordu. Araştırmacılar ayrıca diğer ülkelerden 17 benzer çalışmayı gözden geçirdi ve kendi sonuçlarını doğruladı.

Ana yazar Dr. George Küresel Sağlık Enstitüsü’nden Kathy Trieu; Bazı süt ürünlerinin, özellikle de fermente ürünlerin daha önce kalp yararlarıyla bağlantılı olduğunu belirtti.

Güçlü kemikler kalp hastalığı riskini azaltır İlgini çekebilir Güçlü kemikler kalp hastalığı riskini azaltır Kalp hastalığı, kanser ve şimdi de depresyon... kahvenin faydaları artıyor İlgini çekebilir Kalp hastalığı, kanser ve şimdi de depresyon… kahvenin faydaları artıyor Karpuz Peyniri Diyeti İlgini çekebilir Karpuz Peyniri Diyeti

Kalp Sağlığı İçin Peynir ve Krema

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK