Moderna aşısında umut verici sonuç

Moderna aşısında umut verici sonuç

61
0
PAYLAŞ

Moderna aşısı ile umut verici sonuç

Moderna aşısı ile umut verici sonuç

Moderna, koronavirüs aşısını geliştirirken hatırlatma dozunun Omicron varyantına karşı güçlü bağışıklık sağlayacağını duyurdu.

Moderna aşısı ile umut verici sonuç

Moderna, koronavirüs aşısını geliştirirken iki aşı dozundan oluşan üçüncü doz aşının Omicron varyantına karşı çok ciddi bağışıklık sunduğunu duyurdu.

İncelemeleri kamuoyuyla paylaşan ABD merkezli biyoteknoloji şirketi, Omicron varyantına karşı antikor düzeylerinin, yarım doz hatırlatıcı aşı verilenlerde, iki doz aşı verilenlere göre 37 kat daha yüksek olduğunu söyledi.

Daha önce BioNTech / Pfizer, üçüncü doz aşının antikor düzeylerini 25 kat artırdığını açıklayan ortak bir açıklama yapmıştı. Moderna CEO’su Stephane Bancel, “Gerekirse Omicron varyantını hedefleyen bir aşıya da yatırım yapabiliriz” dedi. Omicron varyantlarının sayısındaki artış hepimizi endişelendiriyor. Ancak bu veriler, Moderna aşısının üçüncü dozundaki antikor düzeylerini iki doz aşıya kıyasla 37 kat artırıyor” dedi. Öte yandan üçüncü aşı dozunun yarım doz yerine tam verilmesi durumunda koruma oranının 83 kat arttığı tespit edildi.

Bilim adamları ayrıca yarım doz Moderna hatırlatıcı aşının, Pfizer tam doz hatırlatıcı aşıdan çok daha fazla mRNA içerdiğini buldular.
england-omicron-source-12-hasta-was-6837658 /? utm_source = Related_news & utm_medium = free & utm_campaign = ilgili haberler “class =” ile ilgili _16x9″> İngiltere: Omicron'dan 12 hasta öldü İlgini çekebilir İngiltere: Omicron’dan 12 hasta öldü

Omicron Avrupa'yı kasıp kavurdu: sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasakları başladı İlgini çekebilir Omicron Avrupa’yı kasıp kavurdu: sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasakları başladı

korona omikron

Moderna aşısı ile umut verici sonuç

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK