Okullarda maske takma ile ilgili karmaşa: Öğrenciler tedirgin ve stresli

Okullarda maske takma ile ilgili karmaşa: Öğrenciler tedirgin ve stresli

60
0
PAYLAŞ

Okullarda maske takma konusunda kafa karışıklığı: Öğrenciler gergin ve stresli

Okullarda maske takma konusunda kafa karışıklığı: Öğrenciler gergin ve stresli

Amerika’daki uzmanlar; Okulda maske takma zorunluluğu konusunda toplu bir karar verememesinin hem öğrenciler hem de veliler için kafa karışıklığı yarattığını, bu durumun öğrencilerde Covid-19 nedeni ile ilgili daha fazla kaygı ve stres yarattığını söylüyor.

Okullarda maske takma konusunda kafa karışıklığı: Öğrenciler gergin ve stresli

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 15 Eylül itibariyle 150.000’den fazla yeni vaka kaydedildi ve ülke Ağustos ayının başından bu yana neredeyse her gün 100.000’den fazla vaka bildirdi. Vaka sayısının gölgesinde okullar açıldı ve ABD’de sınıfta maske takılması konusunda derin bir çatlak oluştu.

Bazı ebeveynler ve siyasi liderler, öğrencileri sınıfta maske takmaya zorlamayı kesinlikle reddetti. US News & World Report’un konuyla ilgili devlet politikalarına ilişkin incelemesine göre; 25 eyalet bu konuda bir yönerge belirleyemezken, Florida gibi eyaletlerde okullarda maske takma zorunluluğu konusunda hala kafa karışıklığı var.

Bazı veliler, maske takma zorunluluğu olan okullarda bir araya getirilerek bu zorunluluğun kaldırılması gerektiğini savunurken, bazı veliler ise aşılanamayan veya aşılamayacak kadar küçük çocukları korumak için tek tedbirin onlarla birlikte yaşayan aile büyükleri olduğunu savunuyor. risk grubu maske takıyor.

MASKE TAKMAK İÇİN ORTAK BİR KARAR VERMEMESİ

Insider’ın görüştüğü dört genç psikiyatriste göre, devletin kaotik halk sağlığı politikaları, virüsün etkilerinden korkan veya aile üyelerine bulaşmaktan korkan birçok genç için stres ve kafa karışıklığına neden oluyor.

Kansas City’deki Children’s Mercy Hastanesi’nde çocuk ve ergen bakım psikiyatristi olan Shayla Sullivant, Insider’a şunları söyledi: “Sıra dışı bir ortamda maske takmaya çalışan bazı gençler maskeleri takmakta gerçekten zorlandılar. Bir genç olarak farklı olmak zor. bir çocuk ve bu fazladan maruz kalma riskini almak zor.”

HASTALIĞIN YAYILMASINDAN DAHA KORKUYORLAR

Florida, Marathon’da lisanslı bir klinik sosyal hizmet uzmanı olan Amy Morin, Kovid-19’a yakalanma konusunda çok endişeli olan bazı çocukları gözlemlediğini söyledi: “Bazı çocuklar hastalığı aile üyelerine yaymaktan daha çok endişe duyuyor. Büyükanne ve büyükbaba ya da hastalığa daha duyarlı biriyle yaşayan çocuklar çok gergin. “

Ulusal Ebeveyn Öğretmenler Birliği tarafından bu ayın başlarında yayınlanan ve Temmuz sonu ile Ağustos başı arasında toplanan anket yanıtlarına göre; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ebeveynlerin yarısı, çocuklarının koronavirüs korkusuyla bu sonbaharda pratikte derslere katılacaklarını söyledi.

ÖĞRENME DENEYİMİ ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİ

Morgan Stanley Çocuk Ruh Sağlığı İttifakı tarafından yapılan bir ankete göre, on lise öğretmeninden dördünden fazlası, öğrencilerin sınıfa geri dönme konusundaki endişelerinin öğrenme deneyimlerini etkileyebileceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Amerikan Pediatri Akademisi’ne göre, pandeminin başlamasından bu yana 5 milyondan fazla çocuk Covid-19 için pozitif test etti. Okulların yeniden açılmasıyla eş zamanlı olarak, çocuklarda vakalar keskin bir şekilde arttı. Amerikan Pediatri Akademisi, yalnızca Eylül ayının ilk haftasında çocuklarda 243.000’den fazla vaka teşhis edildiğini söyledi.

KÜÇÜK ÖĞRENCİLERİN DAVRANIŞLARINI ETKİLİYOR

Wisconsin’de 4-11 yaş arası öğrencilerle çalışan okul danışmanı Sarah Flier, Insider’a pandemi sırasında okula dönmenin öğrenci davranışlarını nasıl etkilediğini söyledi: . annelerini özledikleri için ağlarlar. Ortalama bir yetişkin için gerçekten saygısız görünen birçok zorluk da var. Endişeliler ve bununla baş etmeye çalışıyorlar.”

Insider, haberlerinde virüsten korkarak okula dönen çocuklara da yer veriyor.

VİRÜSE KARŞI GÖRÜNÜR OLMAK İÇİN OKULA GERİ DÖNÜŞ YAPILMIŞTIR

17 yaşındaki Matt Chowansky, bu okul yılının başından beri temizlik rutinini geliştirdi. New Jersey, Voorhees’deki Eastern District Lisesi’nden on ikinci sınıf öğrencisi Chowansky, bunun virüsü temizleyeceğini umarak her öğleden sonra eve geldiğinde duş aldığını söylüyor. Her ders arasında ellerini yıkamaya gidiyor ve ders başlamadan önce masasını antimikrobiyal bir mendille siliyor.

Chowansky gibi öğrenciler için okula dönmek, Covid-19’a karşı tetikte olmak demektir. New Jersey okullarında maske zorunlu olsa da Chowansky, öğrencilerin maske takmamasına şaşırdığını söylüyor:

“Koronavirüsten gerçekten korkan insanlara bir tür hakaret. Bunu büyük bir hakaret olarak görüyorum. Maske takmaya devam et. Ve eğer maske takmıyorsanız, gerçekten takmalısınız.”

OKUL HİÇBİR EYLEM ALMAZSA DURUM DEVAM EDECEKTİR

16 yaşındaki Brandon Perkins, okul yılının başından beri her yerde el dezenfektanı bulunduruyor.

Perkins Insider ile yaptığı bir röportajda, aşılarının tam olduğunu ve Highsville, Ohio’daki pek çok kişinin maske takmamasına rağmen kendisinin ve arkadaşlarının maske taktığını söylüyor.

“Covid durumu aslında biraz kontrolden çıktı. İzolasyonda 16 öğrenci veya çalışan var. 69 kişi aktif karantinada. Yapmamız gereken tüm protokollere uymaya çalışıyorum; ama okul bir şey yapmazsa, hiçbir şeyi değiştirmezse durum daha da kötüleşecek.”

Strongsville City Schools, öğrencilerin ve personelin içerideyken maske takmalarını şiddetle tavsiye eder. Müfettiş yakın tarihli bir mektupta velileri maskeler konusunda uyardı, ancak bölgede böyle bir gereklilik yok.

İlgini çekebilir “Çocuklarda pozitiflik oranı yüzde 30’a ulaştı” İsrail, çocuklara Kovid aşısı yaptırmak için hazırlıklara başladı İlgini çekebilir İsrail, çocuklara Kovid aşısı yaptırmak için hazırlıklara başladı Maske ve mesafe hala kritik İlgini çekebilir Maske ve mesafe hala kritik

Okullarda maske takma konusunda kafa karışıklığı: Öğrenciler gergin ve stresli

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK