Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e büyük onur

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e büyük onur

79
0
PAYLAŞ

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e büyük onur

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e büyük onur

Koronavirüse karşı aşı geliştiren Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucuları Prof. DR. Uğur ahin ve Dr. Özlem Türeci ve biyokimyacı Prof. DR. Katalin Kariko, Almanya’nın en yüksek tıp ödülü olan “Paul Ehrlich ve Ludwig Darmstaedter 2022” ile onurlandırıldı.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e büyük onur

Paul Ehrlich Vakfı’nın 1952’den beri Almanya’da tıp alanında yaptığı araştırmalara verdiği “Paul Ehrlich ve Ludwig Darmstaedter Ödülü” Prof. DR. Uğur ahin ve Dr. Özlem Türeci ve biyokimyacı Prof. DR. Katalin, Kariko’ya verildi.

Paul-Ehrlich tarafından yapılan açıklamada, “Hawk, Turec ve Kariko, hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için bir ilke olarak haberci RNA’nın (mRNA) geliştirilmesindeki vizyonları ve azimleri nedeniyle 2022’de Paul Ehrlich ve Ludwig Darmstaedter Ödülü’nü aldılar.” Vakıf, vakıf.

14 MART 2022 ÖDÜL TÖRENİ

Almanya’nın en değerli tıp ödülüne layık görülen Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucu ortakları Şahin ve Türeci ile Macaristan doğumlu Kariko, 14 Mart’ta Frankfurt’ta düzenlenecek törenle 120 bin avroluk ödülü alacak. 2022.

Pfizer / BioNTech'ten koronavirüs aşısı hakkında umut verici açıklama İlgini çekebilir Pfizer / BioNTech’ten koronavirüs aşısı hakkında umut verici açıklama Pfizer / BioNTech'ten Covid-19 aşısı üzerine dikkat çeken araştırma: Delta varyantını azaltıyor İlgini çekebilir Pfizer / BioNTech’ten Covid-19 aşısı üzerine dikkat çeken araştırma: Delta varyantını azaltıyor

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e büyük onur

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK