Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Görünen o ki, küçük çocuklara uygun bir aşı...

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Görünen o ki, küçük çocuklara uygun bir aşı gecikecek

84
0
PAYLAŞ

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Küçük çocuklara uygun bir aşı gecikecek gibi görünüyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Küçük çocuklara uygun bir aşı gecikecek gibi görünüyor

Prof. Dr.Mehmet Ceyhan, 2-4 yaş arası çocuklara verilen 1/10 antijen içeren mRNA aşısının beklenen etkileri göstermediğini belirtti. Ceyhan, “Küçük çocuklara uygun bir aşı ertelenecek gibi görünüyor” dedi.

Prof.  Dr. Mehmet Ceyhan: Küçük çocuklara uygun bir aşı gecikecek gibi görünüyor

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabından koronavirüs salgınına karşı aşılama süreciyle ilgili bazı yazılar yayınladı.

Ceyhan, 2-4 yaş arası çocuklara verilen 1/10 antijeni azaltılmış mRNA aşısının beklenen etkiyi göstermediğini belirtti.

UYARI AİLELER

Mehmet Ceyhan, “Küçük çocuklara uygun bir aşı ertelenecek gibi görünüyor. Bu nedenle küçük çocukları kapalı ortamlarda maskelerden, mesafelerden ve kalabalıktan uzak tutmamız gerekiyor.”

Aileleri de arayan Ceyhan, “Küçük çocukların aileleri de en az 3 doz aşı olmalı ve virüs bulaşmasından korunmak için önlemlere dikkatle uymalıdır” dedi.

Son kullanma tarihi geçmiş aşının 3. dozu için endişelen! İlgini çekebilir Son kullanma tarihi geçmiş aşının 3. dozu için endişelen! Uzmanlar uyarıyor: Hamilelerde korona riski artıyor, aşı olun İlgini çekebilir Uzmanlar uyarıyor: Hamilelerde korona riski artıyor, aşı olun

Bilim Çocuk Corona Covid-19 Fahrettin Koca Hacettepe Üniversitesi Hamile İngiltere Maske mRNA Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Sosyal Medya

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Küçük çocuklara uygun bir aşı gecikecek gibi görünüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK