Remdesivir’in corona virüse karşı etkisi kanıtlandı

Remdesivir’in corona virüse karşı etkisi kanıtlandı

63
0
PAYLAŞ

Remdesivir’in koronavirüse karşı etkisi kanıtlandı

Remdesivir’in koronavirüse karşı etkisi kanıtlandı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan tek ilaç olan Remdesivir’in koronavirüsle mücadelede aktif rol oynadığı gösterildi.

Remdesivir'in koronavirüse karşı etkisi kanıtlandı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan tek ilaç olan remdesivir’e odaklanan bilim insanları, araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

ABD merkezli Gilead Sciences Inc. tarafından yapılan bir araştırma, antiviral ilaç remdesivirin erken kullanımının yüksek riskli koronavirüs hastalarında hastaneye yatış riskini %87 oranında azalttığını buldu. Ayrıca hastane başvurularının yüzde 81 oranında azaldığı tespit edildi.

Uzmanlar, remdesivir’in şu anda hastanede koronavirüs ile mücadele eden insanları tedavi etmek için kullanıldığını belirterek, bu ilacın hastalık öncesi evrelerde kullanılması gerektiğini vurguladı.

ABD’de salgın için en yetkili isim olarak kabul edilen ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, remdesivir’in koronavirüs tedavisinde “net etkileri” olduğunu söyledi.

Gilead Sciences Inc. ayrıca araştırma sonuçlarının Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) iletildiğini duyurdu.

DSÖ'den sevindiren koronavirüs raporu İlgini çekebilir DSÖ’den sevindiren koronavirüs raporu FDA'nın Pfizer BioNTech Aşısı için Üçüncü Doz Kararı: 65 Yaş Üstü ve Yüksek Riskli Kişiler İçin Onaylandı İlgini çekebilir FDA’nın Pfizer BioNTech Aşısı için Üçüncü Doz Kararı: 65 Yaş Üstü ve Yüksek Riskli Kişiler İçin Onaylandı

Remdesivir’in koronavirüse karşı etkisi kanıtlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK