Sağlık Bakanı Koca asistan hekimlerle buluştu

Sağlık Bakanı Koca asistan hekimlerle buluştu

66
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanı Koca, stajyerlerle görüştü

Sağlık Bakanı Koca, stajyerlerle görüştü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, çeşitli üniversitelerde uzmanlık eğitimlerine devam eden asistan doktorların temsilcileriyle bir araya geldi. İki buçuk saat süren görüşmede asistanların çalışma koşulları, vardiya uzunluğu, şiddet ve suistimal konuları masaya yatırıldı ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, asistan doktorların temsilcileriyle yaptığı toplantının açılışında, hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu ve mevcut sorunların farkında olduğunun altını çizdi.

Bakan Koca, emeklilik ve çalışma ortamının iyileştirilmesi kadar özlük haklarının iyileştirilmesinin de önemine vurgu yaptı.

“ÖLÇÜMSİZ UYGULAMA VAR”

Bakan Koca, sağlık sektöründe şiddet ve suistimalle ilgili şunları kaydetti:

* Sadece kanun değil. Kanun tek başına yeterli değildir. Bunu toplumla birlikte yapabiliriz. Kanun, eli kolu bağlı sağlık çalışanlarını korumalıdır.

* Bir diğer sorun da yanlış yapmaktır. Ölçüsüz vakalar görüyoruz, ölçüsüz uygulama var. Bunun bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Vatandaşlarımıza sağlıkta sunduğumuz bu hizmetin devamlılığı için ülke olarak bu sorunu çözmemiz gerekiyor.

* Bu boyutla doktorlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı korumamız gerekiyor. Bunun yapılacağına inanıyorum.

* Sorun belli, teşhis belli, reçete de belli. Bu tarifi elde etmek için, hepimizin kararlılığımızı iyi niyetle hissetmemiz gerekir.

RESİM UYGULAMASI NEDİR?

Malpraktis, tıp biliminin pratiğindeki suistimal veya ihmal sonucu zarar veya yaralanmanın meydana gelmesi durumudur.

Bilim Kurulu'nun ardından Bakan Koca'dan Omicron önlemi açıklaması!  Aşı için yeni karar İlgini çekebilir Bilim Kurulu’nun ardından Bakan Koca’dan Omicron önlemi açıklaması! Aşı için yeni karar

Bilim Corona Emekli Fahrettin Koca Omicron Sağlık Bakanı Türkiye Başvurusu

Sağlık Bakanı Koca, stajyerlerle görüştü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK