Sağlık Bakanlığı’ndan ‘ismi bilinmeyen Covid-19 aşısı’ açıklaması

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘ismi bilinmeyen Covid-19 aşısı’ açıklaması

48
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı’ndan “Bilinmeyen Kovid-19 aşısı” açıklaması

Sağlık Bakanlığı’ndan “Bilinmeyen Kovid-19 aşısı” açıklaması

Sağlık Bakanlığı, basında bilinmeyen bir aşı kullanıldığı iddia edilen flakonların BioNTech’in bir Uzak Doğu ülkesi için yaptığı aşılar arasında yer aldığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı'ndan

Sağlık Bakanlığı, sosyal medyada ve bazı yazılı basında yer alan “Türkiye’de bilinmeyen Kovid-19 aşısının kullanıldığı” iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamada şunlar söylendi:

*Bilinmeyen bir aşı kullanıldığı iddiasıyla sosyal ve yazılı medyada yer alan flakonlar, BioNTech’in bir Uzak Doğu ülkesi için yaptığı ve ülkemizde kullanımı onaylanan aşılar arasındadır. Bakanlığımız, Covid-19 aşılarının ülkemizde henüz yeterli miktarda bulunmadığı bir dönemde BioNTech’ten teslimatı hızlandırmasını istedi. BioNTech firması daha sonra bir Uzak Doğu ülkesi için ürettiği aşıları ülkemize yönlendirdi.

* Türkiye’de hedeflenen aşıların üzerindeki etiketlerde yapılan değişiklik soğuk zincirde bozulmaya neden olduğu için herhangi bir etiket değişikliği yapılmamıştır. Sonuç olarak sosyal medya ve yazılı basında yer alan aşılar, aşı ambalajı ve açıklayıcı metnin sonundaki flakon resminde de görüleceği üzere BioNTech tarafından üretilmiştir. (İHA)Tüm varyantlara karşı iğnesiz korona virüs aşısı geliştirildi İlgini çekebilir Tüm varyantlara karşı iğnesiz korona virüs aşısı geliştirildi

Bakan Koca, güncel korona verilerini açıkladı!  İşte bugünkü ölümler ve vakalar İlgini çekebilir Bakan Koca, güncel korona verilerini açıkladı! İşte bugünkü ölümler ve vakalar

BioNTech Corona Covid-19 Fahrettin Koca Haber İngiltere Pazartesi Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Türkiye

Sağlık Bakanlığı’ndan “Bilinmeyen Kovid-19 aşısı” açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK