Tıp fakültesi öğrencileriyle görüşen Bakan Koca, sorunlara işaret etti

Tıp fakültesi öğrencileriyle görüşen Bakan Koca, sorunlara işaret etti

49
0
PAYLAŞ

Bakan Koca, tıp fakültesi öğrencileriyle yaptığı görüşmede yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Bakan Koca, tıp fakültesi öğrencileriyle yaptığı görüşmede yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Koca, tıp fakültesi öğrencilerinin yaşadığı sorunları 3 saat dinleyerek; Suistimal, çalışma ortamında şiddet, yoğunluk ve iyileştirme gibi birçok sorunun varlığına işaret etti. Koca, “İleri ülkelerin gözdesi doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmeliyiz ve bilmeliyiz” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’deki tıp fakültelerinden öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. Ankara’daki toplantıda; Öğrencilerin mezuniyet sonrası eğitim süreçleri, gelecek hedefleri, sektör tercihleri, doktorların özlük hakları, şiddet ve suistimal ile ilgili sorunlar, sağlık meslek mensuplarının iş yükleri, uzmanlık sınavı, devlet ifa yükümlülüğü tartışıldı. Üç saatlik toplantıda tıp fakültesi öğrencileri mevcut sorunları ve ihtiyaçları hakkında görüş alışverişinde bulundu ve çözüm önerilerini paylaştı.

Bakan Koca, toplantının açılışında, hasta ve doktorun karşılıklı olarak kendilerini güvende hissedecekleri bir hizmet ortamı yaratmayı amaçladıklarını vurgulayarak, tıp eğitimi sonrası fırsat eşitliği ile adil bir seçim ile ülke ihtiyaçlarına göre dengeli bir dağıtım yapılması gerektiğinin altını çizdi. .

“Hedefimiz hekimliği meslek olarak tanıtmak ve değerler konusunda hak ettiği algıyı güçlendirmektir” diyen Koca; Suistimal, çalışma ortamında şiddet, yoğunluk ve iyileştirme gibi birçok sorunun varlığına işaret etti.

“BİLİNLENEN SORUN, ÇÖZÜM BİLGİSİ”

Çözüm için sağlık profesyonelleri ile birlikte çalıştıklarını vurgulayan Sağlık Bakanı, “Gelişmiş ülkelerin gözdesi olan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın değerini bilmeliyiz ve bilmeliyiz” dedi.

Bakan Koca, “Bu mesleği ben seçmedim diyen var mı?” Sorusunu sorduğu öğrencilerin yanıtlarını da dinledi. Ardından Koca, “Sorun belli, çözüm belli. Bunları birlikte mücadele ederek çözeceğiz. Ciddi bir tıp mesleği algısı ve tercihi günden güne güçlendirilmelidir.” Bakan Koca, daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yeni vaka sayısında keskin artış!  Bakan Koca'dan önemli uyarı: Elinizi çekin İlgini çekebilir Yeni vaka sayısında keskin artış! Bakan Koca’dan önemli uyarı: Elinizi çekin

Ankara Corona Fahrettin Koca Öğrenci Türkiye Sağlık Bakanı

Bakan Koca, tıp fakültesi öğrencileriyle yaptığı görüşmede yaşanan sorunlara dikkat çekti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK