Trakya’da vaka sayıları arttı…

Trakya’da vaka sayıları arttı…

50
0
PAYLAŞ

Trakya’da vaka sayısı arttı…

Trakya’da vaka sayısı arttı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son koronavirüs tablosuna göre Kırklareli, nüfusa göre vaka sayısında en fazla artış görülen ikinci büyük il oldu. Kırklareli’yi Edirne ve Tekirdağ izledi. 3 komşu şehir de yoğunluk haritasında kırmızıya döndü.

Trakya'da vaka sayısı arttı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 27 Kasım-3 Aralık tarihleri ​​arasında açıkladığı illere göre 100 bin kişide meydana gelen Covid-19 vaka sayıları tablosunda; Kırklareli’de vaka sayısı 379,83’ten 456,13’e, Edirne’de 212,13’ten 278,59’a ve Tekirdağ’da 288,14’ten 336.43’e yükseldi.

Kırklareli, nüfusa göre vaka sayısında en fazla artış görülen ikinci büyük il oldu. Kırklareli’yi Edirne ve Tekirdağ izledi.

Tabloya göre Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında koronavirüs yoğunluk haritasında 3 il kırmızıya döndü.

Mavi iller arasında Kırklareli, en az 2 doz aşı yapılan 18 yaş ve üstü nüfusun yüzde 84,2’si ile Türkiye’de beşinci sırada yer aldı. Tekirdağ’da aşılama oranı yüzde 81,9, Edirne’de yüzde 82,3 oldu.

“ÖZELLİKLE CUMA GÜNLERİ YABANCILAR GELİYOR”

Vakaların yüzde 15’inin 18 yaş altı, yüzde 60’ının ise 18-64 yaş arasında olduğu Edirne’deki vatandaşlar, artışın Bulgar turistlerden kaynaklandığını söyledi.

Hazangül Çelebi, sosyal mesafe olmaması nedeniyle vaka sayısının arttığını belirterek, “Kentte son dönemde yoğunluk arttı. Özellikle Cuma günleri çok sayıda Bulgar geliyor ve nüfus artıyor. Bulgar etkisi olduğunu düşünüyorum. Mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalışıyoruz ama dışarı çıktığımızda maskelerimizi çıkarıyoruz” dedi.

Esmanur Turan ise, “Maske ve mesafe kuralına uymuyoruz, insanımız biraz bilinçsiz hareket ediyor. Halkımız da dolaşmayı ve kalabalık ortamlarda bulunmayı sever. Edirne’de özellikle Cuma günleri yabancılar tarafından şimdiden kalabalıklaşmaya başladı. “Sanırım çünkü” dedi. (DHA)

Bilimsel Komitenin bir üyesi şunları söyledi: “Omicron” varyantına karşı aşılar etkili midir? İlgini çekebilir Bilimsel Komitenin bir üyesi şunları söyledi: “Omicron” varyantına karşı aşılar etkili midir?

Trakya’da vaka sayısı arttı…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK