‘Sarallar’ ve ‘Şirinler’ davasında karar çıktı

‘Sarallar’ ve ‘Şirinler’ davasında karar çıktı

50
0
PAYLAŞ

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe tribün lideri Mehmet Altunkaynak’ın 18’inde öldürülmesine ilişkin dosyanın tam olarak toplanmadığına karar verdi.

'Sarallar' ve 'Şirinler' davaları karara bağlandı

Sarallar ve Şirinler davaları karara bağlandı

Sarallar ve Şirinler davaları karara bağlandı

Davada, kamuoyunda “Sarallar” ve “Şirinler” olarak bilinen iki çete arasındaki husumet nedeniyle 7 kişinin öldürülmesine karar verildi.

'Sarallar' ve 'Şirinler' davaları karara bağlandı

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Fenerbahçe tribün lideri Mehmet Altunkaynak’ın öldürülmesine ilişkin dosyanın 18’inden önce tam olarak toplanmadığına karar verdi.

Duruşmada son savunmasını sunan tutuklu sanık Ümit Saral, mahkemenin savunma hakkını kısıtladığını belirterek, “Diğer sanıklarla hiçbir temasım yok. Avukatımla cezaevi konuşmalarım kayıt altına alınıyor. Orada yanlış bir şey söylersem, bana karşı kullanılır. Hoş bir sohbet yapamam. Savunma hakkım kısıtlanıyor” dedi.

SANIK TARAFINDAN YAKALANDI

Mahkeme, merhum Hakan Koyuncu ve Abdullah Özkan’ı kasten öldürmekten iki müebbet hapis cezasına, merhum Kenan Şirin’i kasten öldürmekten beraat, merhum Ahmet Şahin Akyız’ı kasten öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırdı. Çakar, merhum Murat Mehmetefendioğlu’nu kasten öldürmeye teşvikten 2 ağırlaştırılmış müebbet, maktuller Mehmet Şenkal ve Adnan Bel’i kasten öldürmeye tahrikten 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, sanık Ümit Saral’ı 12 kişiye kasten yaralamadan 29 yıl, hırsızlıktan 5 yıl, konuyu alıp kabul etmekten 6 ay, özel hayatın gizliliğini ihlalden 1 yıl, 6136 ve 12.000 sayılı yasayı ihlalden 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. TL Mahkeme Kararı Suç işlemek amacıyla örgüt kurup yönetmekten 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Onur Saral, kasten yardım, yataklık ve darp suçlarından 42,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mustafa Çakar ve Murat Mehmet Efendioğlu’nun Güngörener kaldırımında öldürülmesiyle ilgili olarak sanıklar Korhan Fidan, Adem Kırmacı ve Murat Aslan’a Mehmet Şenkal ve Adnan Bal’ı öldürmeye teşebbüsten 2’şer müebbet, toplam 25 hapis cezası verildi. cinayete mahkum tasarım. Yıllar önce, bazı kurbanlar kendilerine zarar verme suçlarından çeşitli derecelerde hapse atıldı. Mahkeme 10 sanığı örgüt üyeliğinden 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırırken, 7 sanık örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemekten 10’ar hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, sanıklardan Ümit Saral, Ferhat Solmaz, Serhat Pozkurlu, Korhan Fidan, Murat Aslan, Umut Yuva, Adem Kırmacı ve SSU’nun tutukluluklarının devamına karar verdi.

İDDİADAN

Bakırköy Savcılığı’nın iddianamesinde, Ümit Saral liderliğindeki suç örgütü ile Mehmet Sabri irin liderliğindeki suç örgütü arasında husumet olduğu hatırlatıldı.

İddianamede, örgütün başında Ümit Saral’ın, örgütün yöneticilerinin Mehmet Sabri İrin ve Kenan İrin’in olduğu, Kenan İrin’in ise 3 Nisan 2013’te Bahçelievler’de yaşayan suç örgütü “Şirinler” tarafından talimata göre kurşuna dizildiği belirtildi. Ümit Saral’ın fotoğrafı. Kenan Şirin, Abdullah Özkan, Ahmet Şahin Akyıldız, Hakan Koyuncu, Mehmet Yaşar Akyıldız, Murat Mehmetefendioğlu ve Mustafa Çakar’ın farklı zamanlarda ve farklı yerlerde öldürüldüğü belirlendi.

Sanık Ümit Saral’ın “suç işlemek için örgüt kurma”, “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “ateşli silah, bıçak ve diğer aletlerle ilgili yasaya aykırılık”, “planlı cinayet”, “resmi belgede sahtecilik”, “Kastan -Mann” yaralama suçlarından 74 yıldan 147 yıla kadar hapis ve hapis cezaları istendi “,” Nitelikli hırsızlık “,” İzinsiz tehlikeli madde bulundurma veya takas etme “,” Adam öldürmeye teşebbüs “ve” Kasten öldürme 7 kişi “Ayrıca 21’i tutuklu 25 sanığın benzer suçlardan farklı hapis cezalarına çarptırılması talep edildi. (DHA)

Suç örgütü Sarallar'ın lideri Zafer Saral Türkiye'ye getirildi İlgini çekebilir Suç örgütü Sarallar’ın lideri Zafer Saral Türkiye’ye getirildi

Bahçelievler Bakırköy Bal Davası Fenerbahçe İstanbul Mahkeme Parası Türkiye
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK