Alanyaspor’un yabancı taraftarlarından tepki: ‘Bu adaletsiz’

Alanyaspor’un yabancı taraftarlarından tepki: ‘Bu adaletsiz’

81
0
PAYLAŞ

Alanyaspor’un yabancı taraftarlarının tepkisi: “Bu haksızlık”

Alanyaspor’un yabancı taraftarlarının tepkisi: “Bu haksızlık”

Antalya’nın Alanya ilçesinde ikamet eden yabancılar, koronavirüs tedbirleri kapsamında stadyuma giriş kısıtlamaları nedeniyle Aytemiz Alanyaspor’u statta destekleyemediklerini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

Alanyaspor'un yabancı taraftarlarının tepkisi:

Aytemiz Alanyaspor Süper Lig’de 5. haftayı geride bıraktı. En son Galatasaray ile deplasmanda karşılaşan Alanyaspor, sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı. Alanyaspor arka arkaya galibiyetlerle taraftarlarını gülümsetse de, takımın yurt dışı taraftarları stada girememekten endişe ediyor. Türkiye’de ikamet etmeyen ve pasaport kullanmayan yerleşik yabancılar aşılı olsalar dahi PCR testi yapılmadan stadyuma giremeyeceklerdir. Yabancı hayranlar soruna çözüm bekliyor.

“KÜÇÜK ADALET BU”

Alanya’da yaşayan Norveçli Katrina Jacopsen, taraftarı olduğu Aytemiz Alanyaspor’un maçlarını izlemek istediğini gazetecilere anlattı ve üzüntüsünü şöyle dile getirdi: “Biz de maça gitmek istiyoruz. Hepimiz aşıyız. Ben de Türkiye’deydim. Ben zaten burada yaşıyorum. Ancak aşılarımız pasaportumuzda işlenmektedir. Sistem pasaportumuza işlenmiş aşıları görmez. Bu yüzden hala bizi kabul etmiyorlar. Oyuna katılabilmemiz için PCR testine ihtiyacımız var. Bu bana biraz haksızlık.”

“OYUNLARA GİDİYORUZ TÜRKİYE İÇİN DE İYİ BİR REKLAMDIR”

Katrina Jacopsen, Alanya’da ikamet eden yabancılar için çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade ederek, Alanya’da yaşamayan yabancı taraftarlar için de çalışma yapılmasını istedi. “Burada yaşayan yabancılara çözüm bulmaya çalıştınız. Ama bizim grubumuzda neredeyse yüzde 80’imiz burada yaşamıyoruz. Covid-19 salgını öncesinde Alanyaspor’un maçlarını düzenli olarak takip ediyorduk. Bir kombinasyonumuz vardı. Biz de turdaydık. Şimdi giremiyoruz, seni çok özledik. Oyunlara yaptığımız ziyaret de Türkiye için iyi bir reklamdır. Örneğin şu anda bazı turistler Alanya’ya gelmiyor. Alanyaspor maçlarına gitmek için bekliyorlar” dedi.

“ÜLKEYE GİRİYORSANIZ, STATÜYE GİRMENİZ GEREKİR”

Alanyaspor Yörükler taraftar grubundan Ümmet Öztürk de konuyla ilgili yorum yaptı. İlçenin çok sayıda yabancıya ev sahipliği yaptığını tespit eden Öztürk, “Alanyaspor’un yabancı taraftarları örneğin maça gidememek gibi sorunlar yaşıyor. Bu sorun en kısa sürede çözülmelidir. Genellikle aşıları tamdır, ancak yine de stadyuma getirilmezler. Maç günü birçok yabancı taraftar stat kapısından döndü. Aşılı yabancıların girmesine izin veriliyorsa, stadyumlara da girebilmelidir. Alanya sakinleri maçlara bu kadar ilgi göstermese de yabancı taraftarların takımı bu kadar desteklediğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmesini bekliyoruz” dedi.

Açıklamasına devam eden Öztürk, yabancılardan istenen PCR testlerinin de maddi bir yük oluşturduğunu vurgulayarak, “Tamam, bu insanlar Avrupalı, belki 250 TL onlara fazla gelmeyebilir ama sonuçta” ciddi bir miktar” dedi. “

Alanyaspor Antalya Corona Galatasaray Norveç Süper Lig FAN Türkiye

Alanyaspor’un yabancı taraftarlarının tepkisi: “Bu haksızlık”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK