Aykut Kocaman’dan istifa ve Muhammet Demir açıklaması

Aykut Kocaman’dan istifa ve Muhammet Demir açıklaması

92
0
PAYLAŞ

Aykut Kocaman’ın istifası ve Muhammed Demir’in açıklaması

Aykut Kocaman’ın istifası ve Muhammed Demir’in açıklaması

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, deplasmanda 1-0 kaybettikleri Gaziantep Futbol Kulübü maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Geçen haftaki performansımızı sürdürmek istedik ama olmadı.” Ancak istifası sorulduğunda Kocaman, “Tartışılıyor ama böyle bir şey yok” yanıtını verdi.

Aykut Kocaman'ın istifası ve Muhammed Demir'in açıklaması

Geçen hafta Süper Lig’de kendi sahasında Fenerbahçe’yi 2-0 mağlup ederek sürpriz bir sonuca imza atan Başakşehir, ligin 6. haftasında konuk olduğu Gaziantep Futbol Kulübü’ne 1-0 mağlup oldu. Bu sonuçla Başakşehir 3 puan bırakarak haftayı 18. sırada tamamladı. Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından oynadıkları futbolla yenilmeyi hak etmediklerini söyledi.

Başakşehir Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, “Öncelikle rakibimi galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum. Önümüzde iyi organize olmuş bir ekip vardı. Maç öncesine bakacak olursak, rakip bizim için zor bir takımdı. Sezona kötü başladık ama geçen hafta takım olarak ilk çıkışımıza devam etmek istedik. Son Fenerbahçe maçı da bize moral verdi. Bu yüzden bu maçtan puan ya da en azından puan almak istedik. Bu duygularla başladığımız oyunda istediğimiz şeyleri yapamadık. Son 8-9 ayda bize hiçbir şey olmadı. Bugün onlardan birini yaşadık. Maç başlar başlamaz 9. saniyede golümüzde golü gördük. İlk yarım saat kontrolü ele almaya çalıştık. Özellikle dönen topları rakibe bıraktık. Rakibimiz bunda iyiydi, topa da sahipti, biraz kaotiktik. Bu kaotik ortamda daha fazla gol yemememiz için bir şanstı. Yarının sonlarına doğru gole biraz daha yaklaşarak baskıyı artırdık ama bir sonuç alamadık. Rakibimiz koşma, kapanma ve seviye atlama anlamında zorlu bir maç çıkardı. Biraz hakem eleştirisi de sunulmalı. Rakibin Şener’e yaptığı bu kadar net faulün atlanması çok garipti. Rakip teknik direktör bunu erken fark etti ve Merkel’i oyundan çıkardı. Sonuç olarak tüm çabalarımıza rağmen istediğimiz sonuca ulaşamadık. Bu yüzden üzgünüz. Gaziantep takımını galibiyetten dolayı tebrik ediyorum” dedi.

“BAZI ÇİÇEKLER BİR ÜLKEDE GELMEZ”

“Bazı çiçekler bazı ülkelerde görünmez, Muhammed bizde yoktur”
Eski oyuncusu Muhammet Demir’in performansı ve çıkış süreci hakkında da bilgi veren Aykut Kocaman, “Muhammet Demir çok önemli ve çok değerli bir futbolcu. Bazı çiçekler bazı topraklarda yetişmez. Bu Muhammed için de geçerlidir. Burası onun için doğru ülke. Kalması için ısrar ettik ama bir süre sonra bir sorun olduğunu hissettik ve ayrılmaya karar verdik. Muhammet çok önemli, son derece önemli ve değerli bir oyuncu.”

“ŞİMDİYE KADAR DURUM YOK”

Takımın gidişatının kötü olup olmadığı ve devam edip etmeyeceği sorulduğunda Kocaman, “Sonuçlar kötüyken böyle durumlardan bahsetmek çok doğal. Futbol hayatım boyunca özellikle Fenerbahçe’deyken çok eleştirildim ama her zaman sorumluluk aldım. Bu nedenle yerinde çözülemeyecek bir durum varsa yönetimle konuşur ve gerekli kararı veririm. Şu anda böyle bir durum ortaya çıktığında tartışılıyor, tartışılıyor ama öyle bir şey yok. Bunlara yönetim ve ortak tartışmamız karar verir. Yönetim böyle bir tasarruf yapsa bile önceki dönemlerdeki gibi saygılı olacağım” dedi.

Gaziantep FK-Başakşehir'de tarihe geçecek bir golle galibiyet İlgini çekebilir Gaziantep FK-Başakşehir’de tarihe geçecek bir golle galibiyet

Aykut Kocaman’ın istifası ve Muhammed Demir’in açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK