Cenk Özkacar: Süper Lig’de en ciddi teklif Trabzonspor’dan gelmişti

Cenk Özkacar: Süper Lig’de en ciddi teklif Trabzonspor’dan gelmişti

69
0
PAYLAŞ

Cenk Özkacar: Süper Lig’deki en ciddi teklif Trabzonspor’dan geldi

Cenk Özkacar: Süper Lig’deki en ciddi teklif Trabzonspor’dan geldi

Altay’dan Fransa Liga 1 ekibi Olimpik Lyon’a yaklaşık bir yıl önce transfer olan ve bu yıl Belçika ekibi Oud-Heverlee Leuven’e kiralanan 20 yaşındaki savunma oyuncusu Cenk Özkacar, Demirören (DHA) haberine özel açıklamalarda bulundu. ajans kariyerini ve gelecek hedeflerini buldu. Özkacar, “Bu yılki en büyük hedefim burada iyi bir sezon geçirip Lyon’a en güçlü şekilde geri dönmek” dedi.

Cenk Özkacar: Süper Lig'deki en ciddi teklif Trabzonspor'dan geldi

Cenk Özkacar, Altay’dan Fransız ekibi Lyon’a transfer sürecini şöyle anlattı: “Transfer görüşmeleri; 2 yıl önce Covid-19’un başlayıp liglerin askıya alınmasıyla başladı. O sırada gazetelerde adımın transfer haberleri vardı. İlgilenen kulüpler ve teklifler vardı. Bu tekliflerin çoğu Süper Lig takımlarından geldi. Ama sezon sonu için çok erken olacağını düşündük çünkü o zaman Altay ile play-off hedeflerimiz olurdu. Play-off golü yaşamamak ve takıma tam destek vermek için transfer konusunu sezon sonuna kadar rafa kaldırıyoruz. Sezon sonunda Süper Lig’den kulüplerle bir araya geldik. Lyon’un beni takip ettiği ve transfer ilgisi olduğu bir aşamadaydık ve muhtemelen geçiş yapardım. Bu süre zarfında ailemle, Avrupa’ya transfer olma ihtimalinin zayıf olmasına rağmen, beklendiği gerçeği hakkında konuştum. En büyük hedefimiz Avrupa’da futbol oynamaktı. Transfer döneminde bunun ümidi ve hayaliyle yaşadık. Hatta transfer dönemini bayram sonrasına erteledim. Tatildeyken Lyon ile transfer görüşmem vardı. Böyle bir zamandı. O dönem çok bekledik ve Lyon’un transfer teklifiyle Türkiye’deki transfer seçeneklerini tamamen kapattık. 2 yıl önce Lyon’a teklif edildikten sonra en büyük hayalim, kariyerimin önünü açmak istediğim Avrupa’da futbol oynamak gerçek oldu.

“TRABZONSPOR’LA 2 YIL ÖNCE TANIŞIYORUZ”

Süper Lig’den gelen tekliflerle ilgili olarak Özkacar, “Trabzonspor ile iki yıl önce görüştük. Ailem, babam ve menajerimle görüştük. O zamanki koşullar göz önüne alındığında, bir anlaşmaya varılamadı. Galatasaray ve Beşiktaş da ilgilendi. Sözleşme müzakerelerinde tek adım Trabzonspor’dan geldi. Dediğim gibi hep Avrupa’dan bir teklif bekliyorduk. En ciddi anlamda Trabzonspor oldu diyebilirim. Ahmet Ağaoğlu ve menajerim birbirini tanıdı ama bu süreçten sonra Avrupa anlaşması yapıldığında Türkiye’deki tüm seçenekleri ortadan kaldırdık.”

“GELİŞTİRMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUM”

Bu yıl Lyon’dan Belçika takımı OH Leuven’e imza atan Cenk Özkacar, saha içinde ve dışında kendini geliştirebileceği bir proje ekibine geldiğini söyledi. Avrupa’da herkesin kendi futbolunu görebileceği bir konumda olmak istediğini vurgulayan genç savunmacı, “Lyon’da; Hemen geldiler, oyun oynamak gibi mükemmel performans görmek isteyen bir sisteme girmedim. Bana beş yıllık sözleşmemin neden beş yıllık olduğunu açıkladılar. Hedef olarak üçüncü veya dördüncü yılımda ciddi performans bekleyebileceğimi söylediler. İlk yıl Monaco’ya karşı kupada sadece 10 dakikam vardı. Herkes veya spor medyası için kayıp bir yıl gibi görünüyordu ve belki de öyle. Asla inanmadım. Çünkü orada geçirdiğim 1-2 yılda kendimi geliştirmek için saha içinde ve dışında çok çalıştım. Orada dünyanın en iyi defans oyuncuları arasında yer alabilecek Marcelo ve Denayer ile; Bir yıl boyunca Depay, Kadewere, Ekambi gibi isimlerle forvet ve kanat antrenmanları yapabilmek gelişmeme yardımcı oldu. Savunma tekniklerimi geliştirmek ve pozisyon bilgimi ve onlara karşı antrenmanlarda pozisyon alma yeteneğimi en üst düzeye çıkarmak için her şeyi yaptım.”

“BİR ŞEYLER EKLEYEBİLECEĞİM BİR PROJE EKİBİNE GELDİM”

Leuven’e taşınmakla iyi bir karar verdiğine inandığını söyleyen genç savunmacı, “Avrupa’da futbol oynamak ve herkesin futbolumu görebileceği bir duruma gelmek istiyorum. Altay’da o şans geldi, ben oynadım. İnsanların beni profilde iyi bir oyuncu olarak gördüğü bir duruma girmeyi başardım. Ne yazık ki Avrupa’da sadece Türkiye’de yaptığım çalışmalar yeterli olmadı. Avrupa’da insanlar başarınızı burada görmek istiyor. Büyük bir Lyon tarzı kulüp bunu görmek isteyecektir. Bu yıl daha fazla fırsat bulabileceğim, kendi futbolumu geliştirebileceğim, saha içinde ve dışında kendime bir şeyler katabileceğim bir proje ekibine katıldım. Bu projenin bir parçası olarak OH Leuven’e kiralık geldim. Her gün daha iyi hissediyorum. Kariyerim için iyi bir karar verdiğimi hissediyorum. İyi bir başlangıçtı. Babam her zaman ‘Filmin başı değil, sonudur’ der. Bu sezonun başlangıcı iyi ama sezonu aynı şekilde bitirmem gerekiyor. Ne kadar çok maç oynarsam ve sahada ne kadar çok çalışırsam, Lyon’a döndüğümde benim için o kadar güçlü olacak. Beni daha iyi hissettirecek Şimdilik her şey yolunda. Uyum sürecinde takım arkadaşlarım beni hemen takıma kabul ettiler ve burada kendimi rahat hissettim. Avrupa’da ailemsiz ikinci yılım olmasına rağmen bu yıl büyük bir ailede olduğumu hissettirdiler.”

“LYON’A GÜÇLÜ DÖNMEK İSTİYORUM”

20 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Lyon’da kalmak istediğini söyledi: “Bu yılki en büyük hedefim burada iyi bir sezon geçirmek ve ardından Lyon’a olabildiğince güçlü bir şekilde geri dönmek. Gelecek yıl Lyon’a gittiğimde, yapının içinde olmak ve mümkün olduğunca çok maç oynamak istiyorum. Orada oynadıktan ve yöneticilerim birlikte çalıştıktan sonra hakkımda oluşturacakları kariyer planlaması ile daha iyi anlaşacağımı düşünüyorum. Ben kendimi çok düşünüp hayal ettiğim gibi onlar da değer verdikleri genç bir futbolcu için her türlü planı yapıyorlar. Asıl hedefim bu yılı bitirmek. “Lyon’da maksimum oyun seviyesine ulaşarak, kendi kariyerimin yükseliş trendini tamamen hızlandırabilir ve yukarı çekebilirim” dedi.

“MİLLİ TAKIMDA OLMAK İSTİYORUM”

2 yıl sonra milli takıma çağrıldığını söyleyen Cenk, “OH Leuven’de 6 maç oynadım ve Ümit milli takımının büyük kadrosuna kabul edildim. Ama Belçika ve İskoçya’ya karşı bir şans bulamadım. Hayatımda ve kariyerimde her zaman seçimlere açık oldum. Benim için sorun değil, en büyük hedefim olan milli takım bende var. Her hafta oynadığım oyunlarda gelişmek, saha içinde ve dışında daha net ve olgun bir karakter olmak için elimden geleni yapıyorum. En büyük hedefim A takımda yer almak. Bunun adım adım ilerlemesini istiyorum. Böylece daha iyi olur. Artık bu bölgedeki oyuncular büyük başarılar elde etmiş ve Avrupa’da uzun yıllardır mücadele eden oyunculardır. Öncelikli hedefim A Milli Takımın büyük kadrosunda yer almak. Gelecekte elbette sahada olmak isterim. Her zaman, olduğum zaman, elimden gelenin en iyisini yapacağım hissine sahibim.”

“İdolüm VARANE”

İngiltere Premier Ligi’nde Manchester United’da forma giyen Fransız defans oyuncusu Raphael Varane’yi idolü olarak görüyor ve “Çocukluğumdan beri rol model olarak kullandığım bir isim. Raphael Varane’i örnek alıyorum. Çünkü o da benim gibi 1.90 metrenin biraz altında ve boyuna rağmen iyi bir savunmacı. Bu atletik yapının sertliğine katkıda bulunan bir isim. Takım arkadaşlarımın sevdiği isim olmayı hayal ediyorum. Sakinliğini gerçekten seviyorum. Zamanla ona daha çok benzeyeceğimi ve onun gibi oynayacağımı düşünüyorum.”

“ALTAYS OYUNLARINI HER ZAMAN TAKİP EDİYORUM”

Genç savunmacı, eski kulübü Altay’ın sezona iyi bir başlangıç ​​yaptığını belirterek, “İyi bir başlangıç ​​yaptılar. Uzun bir aradan sonra Süper Lig özlemini gidermek için yola çıkan Özgür Ekmekçioğlu’na benim adıma teşekkür etmek istiyorum. Ekmekçioğlu, kariyer gelişimimde büyük bir destekçidir. Bence Süper Lig’de kalıcı bir altay olmalı. İzmir’in en büyük kulübü çok uzun bir aradan sonra Süper Lig’de.Tekrar bu ligde mücadele etmek Altay’a ve camiaya iyi gelecek. Bu yıl için en iyisini diliyorum ve maçları her zaman izliyorum” dedi.

“SONRAKİ TAKIM OLMAK OYUNUM KARİYERİM İÇİN DAHA İYİ”

Çocukluk hayalinin Premier Lig’de oynamak olduğunu ifade eden Cenk Özkacar, sözlerini şöyle tamamladı: “Hedefim her zaman Avrupa’da oynamaktı. İlk adımın nerede olacağı önemli değil ama bundan sonra Premier Lig’de oynamak istiyorum. Bana en yakın olan takımda olmak kariyerim için daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu benim rüyam. Bu hedefle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyeceğim ve bu beni şaşırtmıyor. Kendimi Premier Lig rüyasına kilitlemek istemiyorum. Belki iyi bir sezon geçirip Lyon’da uzun yıllar devam edebilirim. İspanya, İtalya’da her türlü proje ve liglere açığım. İyi bir projenin olduğu, kendi oyun tarzıma yakın ve oyun tarzıma uygun koçlarda ve projelerde çalışmak benim için daha iyi olacak. Kariyerim için böyle bir plan yapıyorum.”

Altay Avrupa Belçika Beşiktaş Fransa Futbol Galatasaray Haberler İngiltere Kariyer Lyon Manchester United Monaco Oyuncu Süper Lig Trabzonspor transferi

Cenk Özkacar: Süper Lig’deki en ciddi teklif Trabzonspor’dan geldi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK