Dünyada bileği bükülmeyen Türk, kırılamayacak rekora gidiyor

Dünyada bileği bükülmeyen Türk, kırılamayacak rekora gidiyor

53
0
PAYLAŞ

Dünyada bileği bükülmeyen Türk kırılamayacak rekora gidiyor

Dünyada bileği bükülmeyen Türk kırılamayacak rekora gidiyor

ABD’de düzenlenen 2010 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak para bilek güreşinde birinci olan ve ‘Avatar’ lakaplı Gökhan Seven (42) 8 yıldır sağ ve sol kolunu burkmadı.

Dünyada bileği bükülmeyen Türk kırılamayacak rekora gidiyor

Litvanya’daki Dünya Kupası’na bu yıl dokuzuncu madalyası için hazırlanan Seven, “Rekor bende ama kırılması zor bir rekor istiyorum” dedi.

‘YATIRIM’ BAŞLIĞINI SAKLAYIN

9 aylıkken geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda kalan Gökhan Seven, egzersiz yaparak yaşamını sürdürdü. Bilek güreşinde Türkiye’nin adını tüm dünyaya duyuran ve katıldığı her şampiyonada rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Erzurumlu Gökhan Seven, her iki kolda da 8 dünya, 9 Avrupa ve 2 Asya şampiyonluğu kazandı. hatırlamıyordu. Salgın öncesinde transfer olduğu İstanbul Fatih’in Haliç Su Sporları Kulübü adına yarışan Gökhan Seven, salgın nedeniyle ve uzun bir aradan sonra Çankırı’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda sağ ve sol kolda altın madalya kazandı. Ağustos ayındaki ara, 2010’dan beri “Yenilmezlik” unvanını koruyor. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden memur olarak emekli olan Yedi, şehrin engelli basketbol ve curling takımlarına da başladı.

“ZOR BİR REKOR İMZALAMAK İSTİYORUM”

Ekim ayında Litvanya’da yapılacak Dünya Kupası için kendi spor salonunda çalışan Gökhan Seven, “Ben milli bilek güreşi sporcusuyum. 2006 yılından beri bilek güreşi yapıyorum. Bugüne kadar sağ ve sol kolumda 8 dünya, 9 Avrupa ve 2 Asya şampiyonluğum var. 2010’dan beri arka arkaya sağ ve sol kolda Türkiye şampiyonu oldum. Pandemi sürecinde uzun bir aradan sonra geçen ay Çankır’da düzenlenen Türk Bilek Güreşi Şampiyonası’na katıldım. Yine sağ ve sol kol ustalarını kazandım. Şimdi 23 Ekim’de Litvanya’da yapılacak olan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası için kendi spor salonumda öğrencilerimle birlikte hazırlanıyorum. Hedefim Allah’ın izniyle 9. Dünya Kupası’na ulaşmak ve kırılması zor bir rekor kırmak istiyorum. Zaten bir sürü rekorum var. Üç farklı siklette Türkiye, Avrupa ve Dünya’nın hem sağ hem de sol şampiyonu olan tek sporcuyum. Bilançomu geliştirmek istiyorum. Birçok öğrencim var, özellikle kendi oğlum. Onları Türkiye şampiyonasına hazırlamak ve inşallah ileride bu sporu birine bırakıp daha nice şampiyonlar yetiştirmek istiyorum” dedi.

Dünyada bileği bükülmeyen Türk kırılamayacak rekora gidiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK