Erhan Çelenk: ‘Mustafa Denizli, golü atsaydın dışarı alırdım seni dedi’

Erhan Çelenk: ‘Mustafa Denizli, golü atsaydın dışarı alırdım seni dedi’

109
0
PAYLAŞ

Erhan Çelenk: “Mustafa Denizli vursaydın seni dışarı atardım dedi”

Erhan Çelenk: “Mustafa Denizli vursaydın seni dışarı atardım dedi”

Çaykur Rizespor maçında fair play ruhuna yakışır bir hamle yapan Altaylı futbolcu Erhan Çelenk, bu durumu yorumladı. “Bu pozisyonun sonu gol olsaydı, oradan kazanmış olsaydık, ben Altay Spor Kulübü olarak bundan hoşlanmazdım” diyen Erhan Çelenk, teknik direktör Mustafa Denizli ile pozisyon hakkında yaptığı konuşmada konuştu.

Erhan Çelenk:

Dünkü Çaykur Rizespor-Altay Süper Lig maçında centilmenliğe örnek olarak futbol camiasından alkış alan Altaylı Erhan Çelenk, kendisine ve kulübüne yakışan bir pozisyonda faaliyet gösterdiğini söyledi. Çelenk, teknik direktör Mustafa Denizli ile yaptığı diyaloğa da aracılık etti.

Çaykur Rizespor’dan Fabricio ile kontuarda koştuğunu söyleyen Erhan, “Ligin en hızlılarından Fabricio topu aldı ve topu ona verecekmiş gibi içeri girmeye çalıştı. ” kaleci. Aniden topu önümde gördüm. Ayağını çıkardığını sanıyordum. Ben de müdahale ettim. Ayrılırken arkadaşlarımı orada gördüm. İlk düşüncem dışarı çıkıp boş kapıdan gol atmak oldu. Son anda arka kasını yakalarken Fabricio’yu gözümün ucuyla fark ettim. Onu gördükten sonra anlık bir hisle topu dışarı attığımı hissettim.”

“HEDEF OLSA BU POZİSYON UYGUN OLMAYACAKTIR”

Erhan Çelenk, “Bu pozisyonun sonu bir gol olsaydı, oradan o şekilde kazansaydık, ben Altay Spor Kulübü olarak bundan hoşlanmazdım” dedi. Kimse istemezdi. Onu kovduktan sonra Gökhan (Gönül) abi yanıma geldi ve beni tebrik etti. Sonra Fabricio’ya gittim ve en iyi dileklerimi getirdim. Tribünlerden iyi destek geldi. Bunlar güzel şeyler. Bu pozisyon maçtan sonra dünya basınında bile tartışıldı. Kulağa basit şeyler gibi geliyor, ama değil. Orada yaptığım büyük bir şeydi. Keşke önemli bir şey olmasaydı. Karakterim, kişiliğim ve futbolumla bu noktaya geldim. Kazanmak istiyorsak kazanırız. Bu arkadaşın yerinde ben olabilirdim, başka bir arkadaşım da olabilirdi” dedi.

“Umarım bir daha bu kadar büyük olmaz”

10-15 yıldır profesyonel futbol oynadığını söyleyen Erhan Çelenk, “Birçok öngörülemeyen şeyler gördük. Bu olay televizyonda göründüğünde büyük yankı uyandırdı. Umarım dünkü olay bir daha bu kadar büyütülmez ve bundan sonra beyefendi ön planda olacaktır. Çoğu için büyük bir şey gibi görünüyordu. Mesaj atanlar ve arayanlar oldu. Futbol oynamayanlar bile “Yerinde olsam yüzde 80 şut atardım” gibi cevaplar verdi. Aklımdan bir an bile geçmedi.”

“MUSTAFA ÖĞRETMEN BENİ SALDIRDI”

Maçtan sonra İzmir’deki kulüp tesislerinin kapısında teknik direktör Mustafa Denizli ile görüştüklerini anlatan Erhan, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘Hoca bu bize yakışmaz, bu kulüp bana yakışmaz’ dedim, ‘Sen atmış olsaydın seni o anda çıkarırdım’ dedi. Aramızda öyle bir kahkaha vardı ki.”

Bugünkü antrenmanda deneyimli teknisyenin kendileriyle atletizm hakkında konuştuğunu söyleyen Erhan Çelenk, “Top oyuna geliyor ve arkaya bakan takımlarda görüyoruz. Rakip teknik direktör, futbolcuyu görmezden gelerek bacağını açar, top toplayıcılar topu tutamaz. Futbol topuyla 5 saniye oynarsa ne olur? Ya bir şampiyonluk yaşasanız ve o saniyelerle tamamlarsanız? Benim açımdan bunlar hiç önemli değil. En önemli şey dostluk, kardeşlik ve asalettir.

“ATSAK ORTAK HEDEF OLACAK”

Erhan Çelenk, yakaladıkları pozisyonda Fabricio ve Gökhan Gönül ile karşılaşan tek kişinin kendisi olduğunu ve 3 kişiye saldırdıklarını belirterek, “Savunmanın arkasında iki kişi vardı. Dışarı çıktığımda veya dripling yaptığımda yüzde 80-90 gol pozisyonuydu. Bu golün ardından bu pozisyon hakkında çok düşünürdüm. Hiç iyi olmazdı, herhangi bir gol gibi olurdu. Adalet söz konusu olduğunda geriden gelen gençlere rol modelim. Bir kişiye bile göstermeyi çok isterim” dedi. Erhan, Fair Play Ödülü’ne layık görülürse futboldan sonraki yaşamına güzel bir hatıra bırakacağını söyledi.

BEŞİKTAŞ MAÇINDA GOL KAZANMA

Sezona iyi başladıklarını ve yeni bir seri yakaladıklarını söyleyen Erhan Çelenk, “Beşiktaş maçı Cuma günü. Eksiklerimiz var, Beşiktaş’ın da eksiklikleri var. Sonunda sahaya 11 kişi çıkıyor. Biz zaten biriz. Küçükten büyüğe herkes kavga eder. Beşiktaş’taki maç zor olacak ama İzmir’de sahadan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyoruz. Büyük Altay her zaman hedefleri olan bir takım. Hedeflere birer birer ulaşmak istiyoruz” dedi.

Altaylı Erhan Çelenk, Rizespor maçında fair play ruhunu canlı tuttu: İlgini çekebilir Altaylı Erhan Çelenk, Rizespor maçında fair play ruhunu canlı tuttu: “Hayırlı olsun” TFF'den Erhan Çelenk'e tebrikler İlgini çekebilir TFF’den Erhan Çelenk’e tebrikler

Erhan Çelenk: “Mustafa Denizli vursaydın seni dışarı atardım dedi”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK