Fatih Terim, Başakşehir maçı sonrası konuştu: Zorbay Küçük’ten davacı olacağız

Fatih Terim, Başakşehir maçı sonrası konuştu: Zorbay Küçük’ten davacı olacağız

72
0
PAYLAŞ

Fatih Terim, Başakşehir maçının ardından konuştu: Zorbay Küçük olacağız. Dava açmak

Fatih Terim, Başakşehir maçının ardından konuştu: Zorbay Küçük olacağız. Dava açmak

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Maçın hakemi Zorbay Küçük’e dava açacağını açıkladı.

Fatih Terim, Başakşehir maçının ardından konuştu: Zorbay Küçük olacağız.  Dava açmak

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, maçın sonunda 17. sırada yer alıyor.

Sabah tatbikatı sonrası yaptığı açıklamalar bantlanırken, Terim, “Benden ceza bekleyenlere bu fırsatı vermeyeceğim” dedi.

“Sezon başında başlayalım. Bu sezon Sayın Başkanımız ve Yönetimimiz ile birlikte bir yolculuğa çıktık. Özellikle Türkiye gibi futbol ikliminin çok hızlı değiştiği bir yapıda günlük ve kısa vadeli başarılar yerine uzun vadeli bir projeyi gündeme alıyoruz. Genç bir ekip oluşturduk. Eksiklerimiz olduğunu biliyorum. Tüm bunları riske attık çünkü tünelin sonunda ışık olduğunu düşündük. Sezon başından beri her şeye rağmen sağlam bir oyun yapımız ve söz veren bir takımımız var.”

“BU DÜZENİN DEĞİŞeceğine İNANIYORUM”

“Bir. Sıradanlıktan çok uzağız. Burada bir hata varsa öncelikle benim sorumluluğumda, yönetimimiz ve oyuncularımız nezdinde. Bu takıma inanıyorum. Gençlerimizin başaracağını biliyorum. Bizi bizim yapabilirler Şansa bak ama asla umudumuzu kesme.UEFA Avrupa Ligi’nde devleri geride bırakıp son 16’ya kalan bir takımımız var.Gençlerimiz başardı.Son 50 yıldır ben Türk futbolunun her aşamasına dahil oldum. Her aşamada bir insan olarak umudumu kesmelerine izin vermeyeceğim. Bu düzenin değişeceğini düşünüyorum.”

“KULLANILDIĞIMIZ BİR HAKEM GÖRDÜK”

“Yerde değildim çünkü cezalıydım. Ayağa kalktım çünkü futboldaki önemli oyuncuları sadece aşağılayan değil, futboldan uzaklaştıran bir zihniyetimiz var. 15 dakika bekledim, aşağı indim, aşağı indiğimde belli ki koridorda bir şeyler oluyordu. Geçenlerde alışık olduğumuz bir hakem performansına baktık. Bu yayını umutla takip edenler var. Aksine daha fazla ceza almam için fırsat bekleyenler var. Bunu kim yapacak bilmiyorum ama sana bu fırsatı vermeyeceğim. Ceza alma ihtimalinden bahsediyorum.”

“DÜŞÜNCE İLE OYUNA NASIL GİDECEĞİMİ BİLMİYORUM”

“Sezon boyunca aynı performans için alınan farklı kararlara daha sonra geleceğiz. Ama önce Başakşehir maçının hakemiyle ilgili bir şeyler söylemeliyiz. Nasıl bir psikoloji ve zihniyetle ortaya çıktığı hakkında hiçbir fikrim yok. Yaptığımız analizle oyunu 1-2 kez daha izledim. Galatasaray taraftarıyla başından beri olanları paylaşmak istiyorum. İlk yarıda yenilen golün ardından oyuncularımızın muhalefetini limitler içinde görüyoruz. Hakemin şu anda beden diline dikkatle bakmasını rica ediyorum. Bedenin kin ve küskünlük hali gibi bir hali vardır. Bu sırada ağzından ‘Git lan’ diye bir kelime çıkıyor. Çoğu oyuncumuz bunu duyuyor. Aralarından Kerem, “Bunu bize neden söyledin öğretmenim?” der ve hemen sarı kart görür. Mutlaka dikkatinizi çekenler olmuştur. Kerem başka bir pozisyonda tekrar sorduğunda hakem tarafından azarlanır. İşin ilginç yanı bu hakem bu sınırı kendisi bulabiliyor. Devre arasında Kerem hocalarına bu konuyu anlatır.”

“BU HAREKETLERİ HAKEME BIRAKMIYORUZ”

“TFF, Kerem’e yalancı diyen hakemi PFDK’ya sevk eder mi etmez mi… Onu da tabi ki takip edeceğiz. Olayı adli boyuta taşıyacağımız için olayı çok iyi biliyorum. Bu hareketleri hakem tarafına bırakmayacağız. Bu diyaloglar yarışmanın tüm temsilcileri tarafından yaşanır. Beraber koştukları için… Dün sordum, ‘Her şeyi aynen yazacağız’ dediler.”

Galatasaray'dan Başakşehir maçından sonra Zorbay Küçük'e büyük tepki İlgini çekebilir Galatasaray’dan Başakşehir maçından sonra Zorbay Küçük’e büyük tepki İlgini çekebilir Necati Ateş’ten Zorbay Küçük’e “Yalancı” tepkisi: Ona hakem demeyeceğim Hakem Zorbay Küçük, Arda Turan hakkında: İlgini çekebilir Hakem Zorbay Küçük’ten Arda Turan’a: “Ayakkabı fırlatacak mısınız?”

Avrupa Başakşehir Fatih Terim Futbol Galatasaray Oyun Psikoloji Süper Lig TFF Türkiye UEFA UEFA Avrupa Ligi

Fatih Terim, Başakşehir maçının ardından konuştu: Zorbay Küçük olacağız. Dava açmak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK