Filenin Efeleri ve Filenin Sultanları TSYD’de buluştu! 2022 müjdesi…

Filenin Efeleri ve Filenin Sultanları TSYD’de buluştu! 2022 müjdesi…

125
0
PAYLAŞ

Ağın Efesleri ve Ağın Sultanları TSYD’de Buluştu! 2022’nin güzel haberi…

Ağın Efesleri ve Ağın Sultanları TSYD’de Buluştu! 2022’nin güzel haberi…

Avrupa 3.sü olan Filenin Sultanları ile Avrupa Şampiyonası’nda son 16’ya kalan Filenin Efeleri TSYD’de bir araya geldi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Burak Elmas voleybolcuları yalnız bırakmadı. EDF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, erkek voleybol milli takımının, 2022 yılında 1998’den bu yana ilk kez düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda yer alacağını duyurdu.

Ağın Efesleri ve Ağın Sultanları TSYD'de Buluştu!  2022'nin güzel haberi...

Türkiye Spor Gazetecileri Derneği (TSYD) ve Türkiye Voleybol Derneği (TVF) voleybol gecesi düzenledi. Avrupa Şampiyonası’nda son 16 turunda yer alan File Üçüncüsü ile Filenin Efeleri’nin bir araya geldiği Levent’teki TSYD merkezinde düzenlenen gecede; EDF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bayan voleybol takımının başantrenörü Giovanni Guidetti, erkek voleybol takımının başantrenörü Nedim Özbey ve oyuncular katıldı.

1998’DEN SONRA İLK KEZ…

EDF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, erkek voleybol milli takımının, 2022 yılında 1998’den bu yana ilk kez düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda yer alacağını duyurdu. Üstündağ o akşam yaptığı açıklamada, “Avrupa Şampiyonası, Uluslar Ligi Dünya Şampiyonası, Olimpiyat Elemeleri ve Olimpiyat Oyunlarına katılmamıza yardımcı olacak kulüp başkanlarımız ve kulüp yöneticilerimiz var. Biz bir federasyonuz ama gerçek paydaşları var. Buna gerçekten değer katan unsurlar var. Bu başarıyı kendi imkanlarımız ve çabalarımızla değil, kulüplerimiz yanımızda olduğu için elde ettik. Bu konuda emeği geçen tüm derneklere teşekkür ediyorum. Güzel günlerimiz ve güzel etkinliklerimiz oldu. Voleybol maçlarını izlemeyen vatandaş kalmadı. Türkiye’de kadın voleybolunun dünyada ve Avrupa’da nerede durduğunu ve erkek voleybolunun nerede olacağının altını çizdik. Erkek takımımız 1998’den beri Dünya Kupası’nda yer alamıyor. Şimdi doğrudan katılıyoruz. Hem erkek hem de kadın takımları artık 2022 Dünya Kupası’na katılacak. 14-19 Aralık tarihleri ​​arasında dünyanın en önemli kulüplerinin katılacağı Dünya Voleybol Şampiyonası gerçekleşecek. Burası Türkiye’den VakıfBank ve Fenerbahçe’nin rekabet ettiği yer. Bu organizasyon Türkiye’de ilk kez yapılıyor” dedi.

GUIDETTI: ŞİMDİYE KADAR SAHİP OLDUĞUM EN ZOR VE EN STRESLİ YAZI

Bayan voleybol milli takımı başantrenörü Giovanni Guidetti, “Şu anda Türkiye’de olanlar benim için de inanılmaz. Kırmızı ışıkta en az 3 kere başıma geldi. Ben trafik sıkışıklığında beklerken arkamdaki araç kornaya basıp kalp işareti yaptı ve sevgilerini yolladı. Benim için bu inanılmaz bir şey. Şu an yaşadıklarım gösteriyor ki bu ülkede voleybol çok heyecan verici. Bununla gurur duyabilirim. Bu aşk ya da gurur, aldığımız bir madalyanın altında ya da üstünde değildi. Bunun nedeni milli takımın sahada gösterdiği enerjiydi. Bu yaz tüm maçları kazanamadık ama her maçta savaştık ve her şeyi son topa kadar verdik. Bu sene milli takımımıza katılan tüm oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Şahsen şimdiye kadar yazdığım en zor, en stresli ve en uzun yazı olduğunu söyleyebilirim. Oyuncularım ve tüm ekibim, ilk antrenmandan son Hollanda maçının son sayımına kadar her şeyi verdi ve harikaydı. Dürüstçe söyleyebilirim ki bu yıl yiyebileceğimiz pastanın üzerindeki çileği özledik ama hepimizin pastası var. Tüm oyuncularıma gösterdikleri performans için teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyon için başkanıma ve derneğime teşekkür ediyorum. Bütün yaz iyi hazırlandık” dedi.

NEDİM ÖZBEY: AVRUPA’YA DOĞAL MARŞLARIMIZ VAR

Erkek voleybol takımı başantrenörü Nedim Özbey, uzun yıllardır voleybol ile uğraştığını belirterek, “Erkek voleybolunda kaçırdığım noktaya gelmek için 2019 yılında geri döndüm. Erkek voleybol, kadın voleybolunun çıktığı noktaya gelemedi. Makas çok genişti. Kızlarımız 2002’den beri çok iyi bir çıkış yaptı. Biz de yeni gençlerle hedefe ulaşmayı düşündük. Altın Lig’de iki kez üst üste mağlubiyetsiz şampiyon olduk. Burada şampiyon olarak tüm Avrupa için milli marşı çaldık. 1998’de Dünya Şampiyonasındaydım. Şansımız varsa tekrar gideceğiz. Avrupa’daki her takımla aynı seviyede oynayabildiğimizi kısa sürede gösterdik.”

EDA ERDEM: BAŞARIYLA BİRİZ

Bayan voleybol milli takımımız ve Fenerbahçe Opet’in takım kaptanı Eda Erdem Dündar, inanılmaz mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Bu yaz 3 önemli turnuvada yüzde 100’ümüzü sahaya koyduk. Ancak daha sonra kitleleri arkamıza çektiğimizi fark ettik. Biz renkli bir ekibiz. Herkesin sevdiği şeyler farklıdır ama günün sonunda bunu tutkuyla yaparız. Başarı tam da herkes istediği zaman ortaya çıkar. Bir olmayı başardık. Arkasında bir aile var. Dernek başkanımız babası gibi, ne istersek yaparız, çok iyi bir teknik ekibimiz var. Son maçtan önce hocamız ‘Kızlar 18 haftadır berabersiniz farkında mısınız?’ dedi. aranan. Bu da bizim çok güzel bir aile olduğumuzu gösteriyor. Şimdi aileler gelip ‘Çocuğum spor salonuna gitmek istemedi, şimdi seni gördüler, spor yapmak istiyorlar’ diyorlar. Bunu duymak harika bir duygu” dedi.

Aile Ali Koç Avrupa Baba Burak Elmas Dünya Fenerbahçe Galatasaray Hollanda Olimpiyat Kadınlar Renkli Türkiye Vakıfbank

Ağın Efesleri ve Ağın Sultanları TSYD’de Buluştu! 2022’nin güzel haberi…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK