Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

119
0
PAYLAŞ

Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

Beşiktaş’ın yıldız ismi Miralem Pjanic, Göztepe maçı öncesinde yaptığı açıklamada takım olarak özgüvenlerinin geri geldiğini söyledi.

Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

Süper Lig’in 18. haftasında Göztepe’nin yarın ev sahipliği yapacağı Beşiktaş’ta forma giyen futbolcu Miralem Pjanic, antrenman öncesi basının sorularını yanıtladı.

Pjanic konuşmasının başında şu an daha iyi olduğunu söyledi: “Ciddi bir sakatlıktan döndüm. Gerektiğinden daha erken döndüğümü söyleyebilirim. Takımın bana ihtiyacı olduğu için normalden daha hızlı davrandım. Henüz tam fitness seviyemde değilim ama zamanla daha iyi olacağım. Şu anda hocamızla bir şeyleri halletmeye çalışıyoruz. Kötü bir zamandan geldik. Takımımızın özgüveni geri geldi” dedi.

Barcelona’ya dönüp dönmeyeceği sorulduğunda Pjanic, “Aklıma gelen tek takım Beşiktaş. Bütün sezon burada kalmak konusunda kafamda hiçbir soru işareti yok. Buradan, bu takım arkadaşlarımdan ve harika taraftarlardan ayrılmak istemiyorum. Önümüzde çok uzun bir sezon var ve kupalar var. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Çok saygı duyduğumuz bir isim SERGEN YALÇIN”

Pjanic, Türkiye’ye gelmeden önce buradaki taraftarlar hakkında çok şey duyduğunu belirterek, “Türk taraftarların coşkusunu çok duydum. Büyük taraftarların önünde çok büyük stadyumlarda oynadım ama burada özel bir şey var. Maç üstüne maç ve sezonun uzun olduğunu düşünüyoruz. Umarım hayranların sevgisine karşılık verebiliriz.”

Pjanic, takımdan ayrılan teknik direktör Sergen Yalçın’a saygı duyduğunu da belirterek, “Sergen Yalçın çok saygı duyduğumuz bir isim. Bir insan ve bir teknik direktör olarak ne yaptığınız tartışılmaz ama futbolda böyle farklılıklar var. Şimdi oyun maç inceleyelim. Havamız ve özgüvenimiz yerine geldi. Takım arkadaşlarım da genel sıralamadan çok memnun değil. İyi bir takımımız olduğunu biliyoruz ve daha iyi yerlerde olacağımıza inanıyoruz. Maç maç ilerleyerek sonraki her maçta 3 puan almak istiyoruz. Şubat ve Mart aylarındaki durumumuza bakarak gelecek için neler yapabileceğimizi konuşalım” diye devam etti.

“6 SAYI İLE DAHA İYİ HİSSEDİYORUM”

Önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı sorulduğunda Pjanic, “Sezon sonuna kadar burada olacağım. Burada mutluyum. Takım arkadaşlarımdan, Başkandan, Başkan Yardımcısından ve bu taraftarlardan çok memnunum. Ailem de burada mutlu. Geleceğin ne getireceğini bilmiyorum. Bu sezon olacaklara odaklanıyorum. Takım arkadaşlarımın ve harika hayranlarımın önünde olacağım için gerçekten heyecanlıyım ve sezon sonuna kadar burada olacağım. “Gelecekte ne olacağı hakkında hiçbir şey söylemeyeceğim” dedi.

Teknik Sorumlu Lider Karaveli’nin derbide 6. sırada yer aldığından da bahseden futbol yıldızı, “Hocamız beni iyi tanır. Aramızdaki iletişim de çok iyi. Elimden gelenin en iyisini nerede yapabileceğimi biliyor. 4-5 sene 6 numara oynadım. Ben de bu pozisyonu seviyorum ve daha fazla sorumluluk alan bir yapıdayım. 6 numara hakkında daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim. Takım arkadaşlarımla da antrenmanlarda özgüvenimizin yerine geldiğini söylüyorum. Daha fazlasının geleceğini düşünüyoruz” dedi.

“KUPALARA ODAKLIYIZ”

Türkiye’de futbolun Avrupa’dakinden daha az organize olduğunu söyleyen Pjanic, “Şu anda lig lideri olan Trabzonspor daha iyi organize bir takım. Mükemmel oynamıyorlar ama daha az hata yapıyorlar. Eksik olan şey birlikte oynamamaktı. Bu organizasyonu yöneten ve daha az hata yapan takım lider olarak lige liderlik ediyor.”

Son olarak kupalara odaklandıklarını anlatan Pjanic, “Dediğim gibi şu anda kupalara odaklanmış durumdayız. Sırada Türkiye Kupası ve ardından Süper Kupa maçı var. Sezon uzun. Lig daha bitmedi. Mümkün olduğunca çok puan toplamak istiyoruz. Şubat veya Mart ayında ne olacağını daha net söyleyebilirim. Hedefimiz hem kupada hem de ligde başarılı olmak” dedi.

Beşiktaş'ta Önder Karaveli'ye güvenoyu İlgini çekebilir Beşiktaş’ta Önder Karaveli’ye güvenoyu

Avrupa Barcelona Beşiktaş Fenerbahçe Futbol Göztepe Kayseri Sergen Yalçın Süper Lig Trabzonspor Türkiye Türkiye Kupası

Miralem Pjanic: Öz güvenimiz yerine geldi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK