Stefan Kuntz imza töreninde konuştu: Evime geri döndüm

Stefan Kuntz imza töreninde konuştu: Evime geri döndüm

79
0
PAYLAŞ

Stefan Kuntz sözleşme imzalandığında konuştu: Eve döndüm

Stefan Kuntz sözleşme imzalandığında konuştu: Eve döndüm

Türkiye Futbol Federasyonu’nun milli takımı çalıştırmayı kabul ettiği Alman teknik adam Stefan Kuntz, kendisi için düzenlenen imza töreninde konuşuyor.

Stefan Kuntz sözleşme imzalandığında konuştu: Eve döndüm

A Milli Futbol Takımı’na teknik direktör olarak atanan Stefan Kuntz için TFF Hasan Doğan milli takım kampında ve Riva’daki antrenman tesislerinde imza töreni yapılacak. 58 yaşındaki Alman teknik direktör Kuntz törende şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’den erken ayrılmak hatalardan biri”

“Hamit beni ilk aradığında gurur duydum. Servet ve Erkan ile görüştük. Son derece tanınmış ve başarılı Türk antrenörlerin peşinden geldiğim için çok mutluyum. Bugünkü imza töreninden sonra tüm gücümüzü toplayıp hızla Norveç maçına ve futbola odaklanacağız. Koç, dışa yansıyan bir yüzdür. İyi işleyen bir ekip olmadan bu mümkün değildir. Takım derken, herkesin bizi desteklediğini kastediyorum. Müzakereler zordu, ama her zaman adil oldu. Belki de en önemlisi, her birimiz birbirimize verdiğimiz sözlere nasıl güveneceğimizi biliyorduk. Beşiktaş’ta geçirdiğim yıl muhteşemdi. Eşim hala bana ‘Eğer bir hata yaptıysak, hayatımızda yaptığımız hatalardan biri de Türkiye’yi erken terk etmektir’ diyor.

“SERGEN YALÇIN’I TEKNİK MÜDÜR OLARAK GÖRDÜĞÜMDE GÜLÜYORUM”

“Sergen Yalçın’ı teknik direktör olarak gördüğümde gülmekten kırıldım. Onun bu kadar başarılı olduğunu görmek beni gururlandırdı ve mutlu etti. Büyük bir misafirperverlikle karşılandık. Aileme Türkiye ile görüşmelerin iyi gittiğini söylediğimde çocuklarım ve eşim ‘Biz de gelmek istiyoruz’ dediler. Bundan daha iyi bir iltifat alabileceğimi sanmıyorum. Yönetimin güveni için teşekkür ederiz. Güç ve pozitif enerji doluyum. Türk oyuncuların potansiyelini biliyorum. Yeni bir organizasyon ve yapıya kavuşacağız. Burada oturup zaferler hakkında konuşmak yenilgilerden daha eğlenceli.”

NİHAT ÖZDEMİR: “YERLİ-YABANCI OLAYLARI ÇEKMEYİN”

“Bugün Türk futbolu için yeni bir dönemi başlatıyoruz. Öncelikle bugüne kadarki katkılarından dolayı Şenol Güneş’e teşekkür ederim. Sayın Güneş, milli takımımıza dünyanın dört bir yanında değerli ve unutulmaz hizmetler vermiştir. Futbolda her yerde kan değişimi var. Hocamızla görüştük ve karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Sonra Kuntz’a karar verdik. Kuntz, son 5 yılda Avrupa Şampiyonası finallerinde oynadı ve 2 kez kazandı. Ümit bize milli takımın en başarılı teknik direktörü olarak geldi. Umarım Almanya için bir kayıp bizim için bir kazançtır. Ekim ayında yeni hocamızla ilk sınavımızı yapacağız. Başarılı olursak birlikte başarılı olacağız. Milli takımımız hepimizin vazgeçilmez tutkusudur. 20 yıl sonra Dünya Kupası’nda yer almak istiyoruz ve bunu başaracağız. İstemiyoruz ama katılamadığımızda dersimizi alıyoruz. 2024 Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Sonuç ne olursa olsun, ne hocamızı ne de oyuncularımızı hedef almayalım. Kuntz’ı yıpratmayalım. Bu bir bayrak yarışı. Bayrak bir kıymetli hocadan bir kıymetli hocaya geçti. Kendisine inanıyoruz, güveniyoruz ve uzun yıllar birlikte çalışmak istiyoruz. Kuntz’un en büyük yardımcısı yeni süreçte Hamit Altıntop olacak. Almanya ve Türkiye’yi tanıdığı için hocamıza destek olacaktır.”

HAMIT ALTINTOP HAKKINDA AÇIKLAMALAR:

“Umarım ampute milli futbol takımımızın başarısı bize de nasip olur. Hocamız Şenol Güneş ve Selim Soydan’a teşekkür ederim. Eski bir milli futbolcu olarak böyle bir karara katılmaktan gurur duyuyorum. Bana bu sorumluluğu verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Hamit Altıntop olarak bu sorumluluğu bir zevk haline getireceğime eminim. Zor bir iş ama biz mücadeleyi seviyoruz. Başkanımız ve yönetimimizle birlikte yeni bir öğretmene karar verdik. Stefan Kuntz’u tebrik ederim. Onu en üst seviyede oynama amacı ile tanıştırmak istiyoruz. Sorumluluğunun farkındadır. Ona mümkün olan en iyi desteği vereceğime söz verdim. Almanya’da milli takımda 5 başarılı yıl geçirdi ve bence A Takımı’nı hak ediyor. Bu fırsatı Almanya’da bulamadı, ikinci evini bizde buldu. Bu şansı kullanacak. Başkanım Nihat Özdemir’e ve yönetim kurulundaki kardeşlerime teşekkür ederim. İyi futbol ve iyi sonuçlarla en kısa zamanda gol atmayı umuyorum…”

Stefan Kuntz sözleşme imzalandığında konuştu: Eve döndüm

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK