Stefan Kuntz’dan kura yorumu

Stefan Kuntz’dan kura yorumu

72
0
PAYLAŞ

Çekilişin Stefan Kuntz tarafından yorumlanması

Çekilişin Stefan Kuntz tarafından yorumlanması

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kunt, UEFA Uluslar Ligi kura çekimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Çekilişin Stefan Kuntz tarafından yorumlanması

Türk milli futbol takımının teknik direktörü Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi kurallarını değerlendirdi.

Genel olarak, milli antrenör berabere memnundu: “Milli takım tarihindeki ilk maçı Litvanya’ya karşı oynayacağız. Bizim için yeni ve ilginç bir deneyim olacak. Faroe Adaları’na karşı geçmişte sadece bir özel maç vardı. Bu oyun bize farklı bir deneyim yaşatacak” dedi.

Almanya’daki ikamet yerinin Lüksemburg’a yaklaşık 50 km uzaklıkta olduğunu söyleyen Stefan Kuntz, “Bu yüzden benim için yakın bir sınır dışı etme olacak. Lüksemburg’un sadece milli takım düzeyinde değil, kulüp düzeyinde de ilerleme kaydettiği söylenebilir.”

“SAHAYA HER GİTTİĞİMİZDE KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ”

A Milli Takımın teknik patronu, UEFA Uluslar Ligi’ne dışarıdan bakıldığında grubun favorisi olarak Türkiye’nin ortaya çıktığını vurguladı: “Rakiplerimizi de göz ardı etmek istemiyoruz. Sahaya her çıktığımızda kazanmak için oynayacağız” dedi.

Stefan Kuntz, öncelikli hedefin B-League’e yükselmek olduğunu vurguladı ve şunları ekledi: “Bir sonraki hedefimiz takım olarak gelişmek. Bu, oyun disiplinini artırmayı ve yeni taktik oluşumlar üzerinde çalışmayı içerir. Yeni oyunculara kendilerini geliştirmeleri için bir şans verebiliriz. Bir yandan Dünya Kupası finalimiz, diğer yandan EURO 2024 elemeleri için hazırlıklarımız var” dedi.

Stefan Kuntz sözlerini şöyle tamamladı:

“Genç oyuncularla yaşlı oyuncular arasında ayrım yapmıyorum. Temel sorun kalitedir. Göreve geldikten sonra ilk kez milli formayı giyen oyuncularımızın çoğu 1998 ve sonrası doğumlu. Birlikte oynamaya alışmış oyuncularla bir takım iskeleti oluşturmak istiyoruz.”

UEFA Uluslar Ligi'nde kuralar çekildi!  Türkiye'nin rakipleri belli oldu İlgini çekebilir UEFA Uluslar Ligi’nde kuralar çekildi! Türkiye’nin rakipleri belli oldu

Çekilişin Stefan Kuntz tarafından yorumlanması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK