TRT’dan astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV’ye konuştu

TRT’dan astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV’ye konuştu

67
0
PAYLAŞ

TRT’den astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV’ye konuştu.

TRT’den astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV’ye konuştu.

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Halk TV ekranlarında astronomik maaş aldığı iddialarına yanıt verdi. Halkın Kurtuluş Partisi’nin TRT ve Rıdvan Dilmen hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından programa katılan Dilmen, “Böyle bir iddiadan utanıyorum” dedi.

TRT'den astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV'ye konuştu.

Halk TV’de Şirin Payzın’ın sunduğu “Şirin Payzın ile Sözüm Var” programına katılan yorumcu Rıdvan Dilmen, TRT’den aylık 710 bin TL, TRT’den ise yıllık 8,5 milyon TL maaş aldığı iddialarına yanıt verdi. Barış Terkoğlu ve Avukat Halkın Kurtuluş Partisi MYK üyesi. Doğan Erkan’ın sorusuna Dilmen, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan HKP’ye dava açacağını söyledi.

Dilmen, TRT’den astronomik bir ücret aldığı iddialarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Şov başlamadan önce bu konunun ele alınacağını söyleseydin mutlu olurdum. Bu konu 1.5, 2 aydır gündemde. Hele HKP genel başkanının açıklamasından sonra durum daha da alevlendi. İnsanlar gerçeği ilk ağızdan duyabilsin diye yapmak zorundaydım. Bir kere bahsetmiştim ama çok derine indiği için bir bağlantı kurmak istedim. Bugüne kadar beni sadece Oda TV’den aradılar. Onlara böyle bir şey olmadığını söyledim.”

“ACUN ILICALI DA SUNULDU”

“16 yıllık maceramı geçen yılın Mart ayında dürüstçe sonlandırdım. Bırakacağımı söyledim ve o gün açıkladığım gibi profesyonel olarak 16 yılımı harcadım. Sonra Bodrum’a gittim, sağlık sorunlarım vardı, toparladım. TRT Spor ailesi bu sene bizimle yapacaklarını söyledi. Onlara düşünmediğimi söyledim. Exxen’de Acun Ilıcalı’dan bahsettiğimde dijital ortamda gençlerle belki bir şeyler yapabilirim diye düşündüm. Hatta birkaç YouTube kanalından teklifler bile geldi. Adını söyleyeyim, yarın sabah 11:00’de Sports Digital Channel’ın sahibiyle görüşeceğim. Böyle şeyleri konuştuğumuz günlere geldik” dedi.

“SÖZLEŞMEM VARSA AÇIKLAYALIM”

“Zahid Bey (Sobacı) ile Ankara’da görüştük. Bizimle yüzde yüz olmanızı istiyoruz” dedi. Yapacağımı söyledim ama bedavaya yaparım. TRT’den iki para daha kazandığım için haftada bir kez ‘Futbolun Zirvesi’ adlı programı yaptım. O zaman para almayacağımı söyledim ve almadım. O gün almadım ve şimdi de almadım. Tek bir sözleşmem yok. Doğanlı beyler TRT’yi ve beni mahkemeye verdiler. Kendilerine iftira ettikleri için onlara vereceğim. TRT’nin benimle anlaşması varsa bunu size açıklayayım.”

“700 ÇEK YAPAN KİŞİ DEĞİLDİM”

“Profesyonel olarak çalışma hakkım da var. Diyelim ki profesyonel olarak çalıştım, hayatımda TRT gibi bir kurumdan bu ülkede 700.000 TL alan bir insan olmadım. İlk defa, size rıza gösterdiğimi söylememe izin verin. Bu randevular arasında herhangi bir maddi ve manevi ücret talep etmeyeceğime dair imzam bulunmaktadır. Bende var, mahkemede kullanacağım. Bu arada TRT bana bir teklifte bulundu. Hayır kesinlikle istemiyorum, misafir olarak devam edeceğim dedim. Hiç paradan bahsetmedim. Teklif gelene kadar TRT Ankara’da maaş almayacağımı, maaş alabileceğim kanallarda çalışacağımı söyledim. Mesela yarın az önce bahsettiğim şirketle görüşeceğim, geçimimi sağlayabileceğim bir numara alacağım.

“YAZILI BEYANNAME VAR”

“Sonuçta TRT bir devlet kurumudur. Sorun ortada. Bu konularda çok hassasım. Devlet kurumu TRT’ye yorumcu olma hakkım var ama TRT ile hiçbir şekilde iş yapmadım, ne yapım şirketi ne de ben aşina değilim. Yapım şirketim yok. Rakamdan bahsetmeden bu teklifle ilgili fikrimi zaten verdim. Zahid olmaz dedi. “Tamam efendim, çok uğraşacaksınız” dedi. Ben de paramın karşılığını alıyorum çünkü yorum yapmayı bıraktım, bu benim için sürpriz oldu, dedim. Reklam geliri, sponsorluk falan olabilir dediler, istemiyorum dedim. Benim de yazılı bir ifadem var.”

“ONURUM VE ONURUM…”

“TRT’den yapılan açıklama çok anlaşılır mı? Ben kendimden sorumluyum. TRT Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamadan memnun kaldınız mı bilmiyorum. Ama TRT genel müdürü de ben de biliyoruz, vicdanım rahat. Şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki ne para aldım ne de alacağım. Allah ömür verirse yıl sonuna kadar çalışacağım.”

İddiaya ilişkin TRT'den açıklama İlgini çekebilir TRT’den “Rıdvan Dilmen’in 710 bin liralık maaşı” İddiasına İlişkin Açıklama

TRT’den astronomik maaş aldığı iddia edilen Rıdvan Dilmen, Halk TV’ye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK