Vitor Pereira’nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

64
0
PAYLAŞ

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

Fenerbahçe, teknik direktör Vitor Pereira ile resmen yollarını ayırdı. Temmuz ayında “Bitmemiş hikayeyi tamamlamaya geldim” diyen Portekizli teknik direktörün ikinci dönemi 5.5 ay civarında sürdü. Tecrübeli hoca hem oyun sistemiyle hem de oyuncu tercihleriyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

Vitor Pereira'nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

Beklenen Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira ile sokaklar resmen ayrıldı. Sarı-lacivertli yönetim, dün akşam KAP’a yapılan bildirimle Portekizli teknik adamın sözleşmesinin feshedildiğini kamuoyuna duyurdu. Başarısız sonuçların ardından eleştiri oklarına hedef olan ve hem oyun sistemi hem de oyuncu tercihleri ​​nedeniyle birçok maçta tepki toplayan Pereira ve yardımcılarına 1.5 yıl süreyle tazminat ödeneceği öğrenildi.

Yaklaşık 5,5 ay süren deneyimli teknisyenin yeni macerası 2 Temmuz 2021’de imza attıktan sonra “Bitmemiş hikayeyi tamamlamaya geldim” sözleriyle ikinci görev dönemine başladı. Sarı-lacivertli takımın başında çıktığı 25 maçta ortalama 1.60 sayı atan Pereira, takımın önde giden Trabzonspor’daki 14 sayılık farkının patronu olarak gösterildi.

Yarın Karagümrük’te oynanacak karşılaşmada yardımcı antrenörler Zeki Göle ve Fatih Yıldız’ın takıma liderlik etmesi bekleniyor.

Koç DÖNEMİNDE KALACAK 4. ÖĞRETMEN

Vitor Pereira, Ali Koç başkanlığında geçici teknik direktör dışında görevden alınan dördüncü teknik direktör oldu. Göreve geldikten sonra Philip Cocu’yu kadroya atayan Koç, sırasıyla Ersun Yanal, Erol Bulut ve Vitor Pereira ile devam etti. Sarı-lacivertlilerde Erwin Koeman, Zeki Göle, Tahir Karapınar ve Emre Belözoğlu da geçici antrenörlük yaptı.

TOPLANTIDA ATILDI

Beşiktaş derbisinin ardından gece geç saatlerde statta bir araya gelen Fenerbahçe yönetimi, teknik direktör Vitor Pereira’nın geleceğini görüştü. Sarı-lacivertli takımın başkanı Ali Koç dün yeniden toplandı ve yöneticiler Portekizli hocanın ipini çekti.

İDDİALAR “FUTBOLCULAR DEDİ”

Takımdan ihraç edileceğini öngören Pereira’nın bu durumu bazı futbolculara anlattığı iddia edildi. Yönetimin kendisini istemediğini oyunculara ileten Portekizli teknik direktörün derbinin ardından takımla vedalaştığı söylendi.

Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe açıklaması İlgini çekebilir Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe açıklaması

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe hikayesi yine yarım kaldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK