Volkan Demirel: ‘Bir kıza aşık olup hep onu düşünürsünüz ya, onun gibi…’

Volkan Demirel: ‘Bir kıza aşık olup hep onu düşünürsünüz ya, onun gibi…’

71
0
PAYLAŞ

Volkan Demirel: “Bir kıza aşık olduğunuzda ve onu hep onun gibi düşündüğünüzde…”

Volkan Demirel: “Bir kıza aşık olduğunuzda ve onu hep onun gibi düşündüğünüzde…”

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’ün yeni teknik direktörü Volkan Demirel için basın toplantısı düzenlendi. Volkan Demirel, Türkiye’deki ve yurtdışındaki hedefleri hakkında Karagümrük ile anlaşmaya varma sürecini anlattı.

Volkan Demirel:

Teknik direktör pozisyonu için Fatih Karagümruk’u kabul eden Volkan Demirel, kariyeri için doğru zamanda doğru yerde olduğunu söyledi; Karagümrük Başkan Yardımcısı Serkan Hurma, Volkan Demirel ile hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile yollarını ayıran Karagümrük’te Volkan Demirel görevine başlarken, genç antrenör Göztepe’ye karşı ilk lig maçında 3 puanla sahadan ayrıldı. Kırmızı-siyahlı ekip, Fenerbahçe maçı öncesinde Volkan Demirel için basın toplantısı düzenledi. 2.5 yıllık sözleşmenin açıklandığı basın toplantısına Karagümrük Başkan Yardımcısı Serkan Hurma ve Spor Direktörü Murat Akın Volkan Demirel katıldı.

“VOLCAN ÖĞRETMENİ FARK YARATABİLİR”

Karagümrük Başkan Yardımcısı Serkan Hurma, Volkan Demirel’in 2,5 yıllık sözleşme imzaladığını belirterek, “Teknik müdürlük görevini üstlenecek. Uzun yıllar Türk futboluna üst düzeyde hizmet etmiş bir sporcudur. Artık sahanın bu tarafında hizmetlerine devam edecek. Kendisiyle yaptığımız röportajda bu pozisyona ne kadar hazır olduğunu, hayallerini ve hedeflerini öğrendik. Çalışma şeklimizin kulüp vizyonumuzla örtüştüğünü görünce çalışmaya karar verdik. Kendisine, kulübümüze ve Türk futboluna başarılar dileriz. Geçmişimize baktığımızda her zaman sporcuların yükseltmek istediği bir vizyona sahip olduk. Genç öğretmenlere odaklandığımızda, işimizde en iyilerle veya en iyi olabilecek isimlerle birlikte olmak istiyoruz. Volkan Lehrer de fark yaratabilecek bir profilde. Bilgi ve tecrübemizi çok çalışarak kendisine aktaracağız” dedi.

“TESİS VE İSTATİSTİKLER”

Serkan Hurma, ilk kez bir teknisyen için basın toplantısı düzenlendiğini belirterek, “Bu tür toplantıları yapamıyor olmamız kendi fiziksel durumumuzla ilgiliydi. Ayrıca bazı aktiviteler yapmak ve daha fazla etkileşim kurmak istiyoruz. Kendimize ait bir yerimiz olmadığı için bu tür etkinlikler bizim için pek uygun değil. Biz de gelişiyoruz. Volkan Demirel gibi önemli bir sporcunun katılımıyla ilerleme kaydedeceğiz. İnşallah kendi tesisimiz ve stadımız olunca özellikle sosyal medyada daha farklı bir yapıya kavuşacağız. Artık yakınlaşacağız” dedi.

Serkan Hurma, Başkan Süleyman Hurma’nın tesis ve stat için çok çalıştığına da dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanımızın bütün gündemi bu diyebilirim. Bakanlıklar ve ilgili kişilerle temas halindeyiz. Elimizdeki bilgilere göre tesisimizin nerede ve nasıl olacağının belirlenmesi için kısa süre içinde somut adımlar atıyor olacağız. İstatistikle ilgili projeler de var ama zaman alıyor. Herkes gibi biz de bekliyoruz. Herkese yapıldığı gibi bize de en kısa zamanda yapılacaktır” dedi.

VOLKAN DEMİREL: “SÖZÜM VAR”

Serkan Hurma ve Süleyman Hurma’yı uzun zamandır tanıdığını söyleyerek konuşmasına başlayan Volkan Demirel, “Başkanım Serkan kardeşim ve Murat kardeşime küçük ama çok güzel bir takıma katıldıkları için teşekkür ederim. Elbette. 2.5 yıllık sözleşme var. Hedeflerimiz büyük. Karagümrük’ü Cumhurbaşkanı’nın istediği noktaya getireceğime söz verdim. Burada olduğum için çok mutluyum. Önemli bir ekibe geldim. Türkiye ligini çok iyi biliyorum, çok iyi araştırıyorum. Benim de Karagümrük ile bir ilişkim vardı ama içeri girince daha fazlasını bildiğimi fark ettim. İlk görüşmemizden son görüşmemize kadar geçen süre 5 gündür. Güzel bir ilişki ile bir yolculuğa çıktık. Bu gezi en iyi şekilde sona erecek. Ben de buna söz veriyorum” dedi.

“YURT DIŞINDA BİR HEDEFİM VAR”

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’dan ayrılmasının ardından Karagümrük ile anlaşmak için doğru zaman olup olmadığı sorulan Demirel, “Her zaman doğru zamanı ve yeri tercih ederim. Doğru zamanda doğru yerde olduğumu düşünüyorum. Hedeflerim var. Sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da bir hedefim var. Şu anda Karagümrük ile yolculuğuma doğru yerde ve doğru zamanda başladım. Yarın benim için çok duygusal bir maç olacak. İlk anlaşmaya vardığımız andan itibaren takımımla çalışmaya başladık ve sonucu Göztepe karşısında aldık. Oyunculardan da çok güzel geri dönüşler aldım. Yarının çok güzel bir maç olacağını düşünüyorum” dedi.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu / Sözcü

“EGEMEN’DEN BUNU İSTİYORUM”

Volkan Demirel hedeflerin asla bitmeyeceğini belirterek, “Cumhurbaşkanıma ve Serkan kardeşime bir söz verdim. O kadroya girdiğimde çok heyecanlandım. Farioli’ye de buradan teşekkür etmek gerekiyor. Bir hikayesi olan bir takımdan ayrıldı. Girişi ve gelişimi olan ancak tamamlanmamış bir hikaye vardı. Elimden gelenin en iyisini yaparak hikayeyi bitireceğim. Egemen Korkmaz mevcut ortamından ayrılmayı çok zor buluyor. Bunu ondan isteyemem. Yoksa Egemen çok sevdiğim bir kardeşimdir. Şu anda birçok kulübü analiz ediyoruz, birçok kulübü biliyoruz. Size en iyi şekilde yardımcı olacağımızı düşünüyoruz. Bir takımla seyahat ettiğimde, o takımın koçluk kariyerim boyunca bana eşlik etmesini isterim. Böyle bir ekip kurmak istiyorum. Elbette takıma katılanlar olacaktır ama takımdan ayrılanlar olmayacaktır. Çok ekip gördüm, çok çalışma ortamı gördüm, çok departman gördüm. Bu yüzden takım etkinliği benim için çok önemli” dedi.

“BİR KIZA AŞIK OLURSANIZ VE HER ZAMAN ONU DÜŞÜNÜYORSANIZ…”

Takımın başında 2 antrenmanın ardından Göztepe’deki maça gittiklerini söyleyen Volkan Demirel, “Anlaşma sonrası akşam antrenmanı ve kamp öncesi antrenman yaptık. Çok heyecanlanmıştım. Ama bu heyecan elbette tatlı bir heyecan. Umutsuzluk ya da korku yoktur. Bir kıza aşık olduğunuzda ve sürekli onu düşündüğünüzde, öyle bir heyecan vardı ki. Bu heyecanı takıma aşılamaya çalıştım. Takıma 2 günde taktik veya teknik bir şey veremem. Sadece kararımı vermeye çalışıyordum. Caner’in Türk futboluna da katkı sağladığı ortada. Elbette eleştirildiği zamanlar oldu ama şimdi daha olgun. Caner’in Göztepe’ye attığı golle ‘volkan oyuncuma hoş geldin’ demesi beni çok mutlu etti. Tabii ki başka bir oyuncunun gol atmasını çok isterim ama Caner’in gol atması ile durum değişti.

“ARTIK TRANSFERE GEREK YOK”

Yarın Fenerbahçe ile önemli bir maç oynayacaklarını söyleyen Volkan Demirel, devre arası transferiyle ilgili bazı endişeleri olduğunu söyledi. Şu anda transfere odaklanmadıklarını vurgulayan Demirel, “Takım içinde çok küçük bir alanımız yok. Transfer için adam kiralamak istemiyoruz. Yeterli kadro var, genç oyuncular var. 2-3 günde bana kendini gösterebilen genç arkadaşlar var. zaman bulacaksınız. Adnan abimiz daha önce oynamıştır. Böyle kardeşler kazanmak lazım. Takımda ilk söylediğimi anlayan ve ilk seferde bir seçeneği anlayan mükemmel bir takım oluştu. Sadece konuşmalıyım. Göztepe gibi bir deplasman maçında çok iyi futbol oynadık. Sadece 1 karşı pozisyon verdik, aksi halde net pozisyon aldık.”

Yönetimin kendisine çok güvendiğini de söyleyen Demirel, “Bir ailenin nasıl kucaklaştığını bildiğim zaman burası çok değerli bir kulüp çünkü burada böyle bir ortam var. Fikirlerimiz olacak, tartışacağız ama aile ilişkisi asla kopmayacak. “Burada doğru yerdeyim ve doğru zamandayım.”

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu / Sözcü

“FANLARIN ETKİLERİNİ BİLİYORUZ”

Artvinli bir baba ve Rizeli bir annenin çocuğu olarak Fatih Samatya’da dünyaya geldiğini söyleyen Volkan Demirel, annesinin Karagümrük Lisesi’nde okuduğunu belirterek, “Karagümrük’ü az çok biliyorum. Küçük ama özel bir hayran kitlesi var. İnşallah yakın zamanda hem tesisimiz hem de stadımız olacak. Karagümrüklerin olduğu bir stadyumda 30-40.000 kişiden daha coşkulu bir destek olacaktır. Bunu çok iyi biliyorum” dedi.

Bugüne kadar birçok teknik adamla çalıştığını da belirten Volkan Demirel, “Herkesten bir şeyler öğrendim. Futbol hayatımda çok şey yazdım. Şimdi daha çok yazıyorum. Koçluk anlayışım çok farklı. Ben duygularıyla yaşayan bir adamım. Duyguların olduğu yerde başarı olacaktır. İlk hedefim onu ​​yaşamak. Örneğin, Zico ile çalıştım. Bana güç verdiği için onun babam olduğunu düşündüm. Zico ile taktiksel olarak çok sıkı çalışmadık. Ama bize o kadar şefkat gösterdi ki, tarlalara çıktığımızda elimizden gelenin en iyisini yaptık. Sonuçta, onunla en başarılı zamanımızı geçirdik. Taktikler, teknikler, analizler doğal olacak, ama o kadar ileri gidiyor. Son zamanlarda futbolda artık eski karakterlerin olmadığını görüyoruz. Oyunculara duygularımı aktarmaya çalışıyorum ve bu şekilde bir profil oluşturuyorum” dedi.

Volkan Demirel: “Bir kıza aşık olduğunuzda ve onu hep onun gibi düşündüğünüzde…”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK