Amazon, ‘şüpheli’ kişileri saptayacak güvenlik sistemi geliştiriyor

Amazon, ‘şüpheli’ kişileri saptayacak güvenlik sistemi geliştiriyor

68
0
PAYLAŞ

Amazon, “şüpheli” kişileri belirlemek için güvenlik sistemleri geliştiriyor

Amazon, “şüpheli” kişileri belirlemek için güvenlik sistemleri geliştiriyor

ABD’li e-ticaret devi Amazon, geleceğin “kamera ve zil sistemi” için önlemler aldı. Amazon Ring patentli ürününün “şüpheli” kişileri tespit edip ev sahiplerine bildirdiği bildirildi.

Amazon,

ABD’li e-ticaret devi Amazon, akıllı yüzük üreticisi Ring’i satın aldıktan sonra geleceğin “kamera ve yüzük sistemini” savundu. Amazon Ring’in patentli ürününün “şüpheli” bireyleri tanımlayabildiği bulundu. Fütüristik bir mühendislik ürünü olan ürünün, yüzleri, retinaları, irisleri, cilt dokusunu, yürüyüşü, sesleri ve hatta kokuları tanıyarak “şüpheli” insanları tespit edebildiği bulundu.

Business Insider raporuna göre, Amazon’s Ring zaten kameralı ve internet bağlantılı kapı zilleri satıyor, ancak bu kapı zilleri yüz tanıma özelliği sunmuyor. Ancak Amazon, Yüz Tanıma özelliğini geliştirmeye yeni başladı. E-ticaret devinin “yüz tanıma” özelliğine sahip kapı zili kameralarının üretimi için 17 farklı patent aldığı bildirildi.

EVİN TÜMÜ KAPALI OLACAK

Amazon’un yeni projesine göre “şüpheli” kişi bulunur bulunmaz tüm kapılar kilitlenecek ve ev sahipleri derhal uyarılacak.

Şirket, kullanıcıların güvenlik kameralarından alınan görüntüleri bölgedeki diğer kişilerle paylaşmasına olanak sağlayacak bir uygulamayı da piyasaya süreceğini duyurdu.

Amazon’un devraldığı Ring şirketinin polis ve itfaiye ile işbirliği yaptığı da belirtildi.

Ring’in patentini aldığı cihazlardan biri ile şüpheli bir kişiyle karşılaşan kişi, durumu komşularına bildirebiliyor. Sistemin “Mahalle Uyarı Modu”na göre şüpheli olduğuna inanılan birinin resmi veya videosu komşularla paylaşılıyor.

Cihazda yüz tanımanın yanı sıra avuç içi, parmaklar, retina, iris, cilt dokusu, yazma, koşma, konuşma ve hatta “koku algılama” fonksiyonlarının da bulunduğu belirtiliyor.

Cihazın ne zaman tamamlanıp satışa sunulacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Telefon gürültüsüne göre kalp krizlerini tespit eden gelişmiş teknoloji İlgini çekebilir Telefon gürültüsüne göre kalp krizlerini tespit eden gelişmiş teknoloji Bir düğmeye basarak ömrünü sonlandıran 3D baskılı ötenazi makinesi İsviçre'de yasal hale geldi İlgini çekebilir Bir düğmeye basarak ömrünü sonlandıran 3D baskılı ötenazi makinesi İsviçre’de yasal hale geldi

Amazon, “şüpheli” kişileri belirlemek için güvenlik sistemleri geliştiriyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK