Apple CEO’su, şirket bilgilerini sızdıranların peşine düştü

Apple CEO’su, şirket bilgilerini sızdıranların peşine düştü

135
0
PAYLAŞ

Apple CEO’su şirket bilgilerini ifşa edenleri avlıyor

Apple CEO’su şirket bilgilerini ifşa edenleri avlıyor

“Kurumsal bilgilerdeki sızıntıları tespit etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Buraya ait değilsin ve seni bulacağız, “dedi Apple CEO’su Tim Cook, şirket çalışanlarına bir e-postada.

Apple CEO'su şirket bilgilerini ifşa edenleri avlıyor

Apple’ın içeriden bilgileri ifşa eden çalışanları ile başı belada. Bir süredir hem şirkette yapılan toplantılar hem de yeni ürünler hakkında şirketten herhangi bir açıklama yapılmadan basına bilgi verildi.

Aslında, geçtiğimiz birkaç ay içinde Apple, Çinli çalışanlar tarafından fabrikalardan kaçırıldığına inanılan çalıntı iPhone prototiplerini sosyal medyada satan kişilere karşı sert önlemler almaya çalışıyor.

CEO’DAN UYARI: KESİNLİKLE KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ

Özellikle geçtiğimiz hafta gerçekleşen ve şirketin aşısız çalışanlarla ilgili kararlarını açıkladığı toplantının medyada yer alması Apple CEO’su Tim Cook’u daha da kızdırdı ve çalışanları acilen uyardı.

Teknoloji sitesi The Verge tarafından Apple çalışanlarına gönderilen bir e-postada Cook, şirket içi bir toplantının medyada yer almasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Apple CEO’su mektubuna, hem toplantılara hem de ürün lansman öncesi bilgilerine ilişkin son medyada yer alan haberlere atıfta bulunarak aşağıdaki satırları ekliyor:

“İçeriğin yalnızca Apple ile kalacağına güvenebilmeliyiz. Sızıntı yapanları tespit etmek için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan emin olmak istiyorum. Bildiğiniz gibi, ister ürün IP’si isterse gizli bir toplantının ayrıntıları olsun, gizli bilgilerin ifşa edilmesine müsamaha göstermeyiz. Bilgilerimizin güzelliklerinin az sayıda insandan oluştuğunu biliyoruz. Ayrıca gizli bilgileri sızdıran kişilerin buraya ait olmadığını da biliyoruz.”

Apple'dan aşısız çalışanlar için yeni karar İlgini çekebilir Apple’dan aşısız çalışanlar için yeni karar Apple depresyonu teşhis etmeye çalışıyor İlgini çekebilir Apple depresyonu teşhis etmeye çalışıyor Apple, Fortnite'ı App Store'dan yasakladı İlgini çekebilir Apple, Fortnite’ı App Store’dan yasakladı

Apple CEO’su şirket bilgilerini ifşa edenleri avlıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK