Apple’ın gizlilik güncellemeleri Facebook’un hisselerini düşürdü

Apple’ın gizlilik güncellemeleri Facebook’un hisselerini düşürdü

96
0
PAYLAŞ

Apple’ın gizlilik güncellemeleri Facebook paylaşımlarını çökertiyor

Apple’ın gizlilik güncellemeleri Facebook paylaşımlarını çökertiyor

Facebook, Apple gizlilik güncellemesinin platformdaki reklamverenler için olumsuz performansla sonuçlandığını söyledikten sonra hisseler %5 düştü.

Apple'ın gizlilik güncellemeleri Facebook paylaşımlarını çökertiyor

Facebook Inc. hisseleri, sosyal medya şirketinin Apple Inc.’in gizlilik değişikliklerinin reklamverenleri etkilemeye devam ettiğini vurgulamasının ardından Çarşamba günü düştü.

Facebook ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Graham Mudd, Çarşamba günü bir blog yazısında şunları yazdı: “Birçoğunuzdan, reklam yatırımlarınız üzerindeki etkisinin beklediğinizden daha büyük olduğunu duyduk. Hedeflerinize ulaşmanın maliyeti artmış olabilir ve kampanyalarınızı platformumuzda ölçmek de daha zor hale geldi.”

Facebook hisseleri, Mudd’un açıklamasının ardından Çarşamba öğleden sonra yüzde 4’ten fazla düştü.

Mudd, Apple’ın güncellemesinden kaynaklanan sorunların Facebook’un mali durumunu etkileyebileceğini belirtti. Facebook yöneticisi ayrıca gönderisinde, Facebook’un önemli dönüşüm ölçümlerini reklamverenlere iletmeyebileceğini söyledi.

Apple, iOS güncellemeleri ile reklamverenleri takip etme konusunda kullanıcılarına daha fazla söz hakkı vereceğini açıklayınca ilk itiraz sosyal medya platformu Apple’dan geldi. Yine de Apple, iOS 15’i Pazartesi günü kullanıcılarına sundu.

Facebook'a sert darbe: Apple Eylül'de dengeleri değiştirecek İlgini çekebilir Facebook’a sert darbe: Apple dengeleri Eylül’de değiştirecek Bu sefer Facebook kendi itibarından dolayı haber akışına müdahale ediyor. İlgini çekebilir Bu sefer Facebook kendi itibarından dolayı haber akışına müdahale ediyor. Çarpıcı yorum: Facebook gazeteciliği devirmek istiyor İlgini çekebilir Çarpıcı yorum: Facebook gazeteciliği devirmek istiyor

Apple’ın gizlilik güncellemeleri Facebook paylaşımlarını çökertiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK