Çarpıcı araştırma: Facebook, Instagram ve TikTok’a kimse güvenmiyor

Çarpıcı araştırma: Facebook, Instagram ve TikTok’a kimse güvenmiyor

135
0
PAYLAŞ

Çarpıcı araştırma: Kimse Facebook, Instagram ve TikTok’a güvenmiyor

Çarpıcı araştırma: Kimse Facebook, Instagram ve TikTok’a güvenmiyor

ABD’de yapılan bir anket, ülkede Facebook, TikTok ve Instagram’a olan güvenin çok düşük olduğunu ortaya koydu.

Çarpıcı araştırma: Kimse Facebook, Instagram ve TikTok'a güvenmiyor

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post ve araştırma firması Schar Scholl’un yaptığı anketin sonuçları, Amerikalıların sosyal medya platformlarına ve teknoloji şirketlerine güvenmediğini gösterdi.

Anket sonuçlarının ardından, katılımcılar gizlilik ve güvenlik gibi konularda daha fazla önlem alınması gerektiğini söyledi. Çalışmayı yayınlayan makalede, siyasi yelpazedeki ve tüm yaş gruplarındaki Amerikalıların tek bir soru üzerinde anlaşmaları çok nadirdir. Ancak çoğunluk, sosyal medya servislerine kişisel bilgilerini kullanma konusunda güvenmediklerini ve gördükleri reklamlardan rahatsız olduklarını belirtti.

Yüzde 64’ü Facebook’u ABD’de en yaygın kullanılan sosyal medya platformu olarak belirtirken, ankete katılanların yüzde 72’si Facebook’un kişisel verileri sorumlu bir şekilde işlemediğini belirtti. 10 kişiden 6’sı TikTok ve Instagram’a güvenmiyordu, WhatsApp ve YouTube da düşüktü.

Ankete katılanların yalnızca yüzde 10’u Facebook’un topluma olumlu katkı sağladığını söylerken, 10 Amerikalıdan 7’si akıllı telefonlarının kendilerini dinlediğine inanıyor.

Facebook ofislere dönüş tarihini resmen açıkladı İlgini çekebilir Facebook ofislere dönüş tarihini resmen açıkladı Apple Türkiye Fiyatları Arttı!  Artan iPhone cep telefonu fiyatları ne kadar yüksek? İlgini çekebilir Apple Türkiye Fiyatları Arttı! Artan iPhone cep telefonu fiyatları ne kadar yüksek? Çin, vergi kaçakçılığı nedeniyle sosyal medya fenomeninin tüm hesaplarını sildi İlgini çekebilir Çin, vergi kaçakçılığı nedeniyle sosyal medya fenomeninin tüm hesaplarını sildi Apple, Omicron varyantı için ofislere dönüşü erteliyor İlgini çekebilir Apple, Omicron varyantı için ofislere dönüşü erteliyor

Çarpıcı araştırma: Kimse Facebook, Instagram ve TikTok’a güvenmiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK