Çocuklar için Pfizer/BioNTech aşısında endişelendiren sonuç

Çocuklar için Pfizer/BioNTech aşısında endişelendiren sonuç

77
0
PAYLAŞ

Pfizer / BioNTech pediatrik aşı için endişe verici sonuç

Pfizer / BioNTech pediatrik aşı için endişe verici sonuç

Pfizer BioNTech aşısı ile çocuklara test yapılırken, Covid-19 aşısının 2-5 yaş arası çocuklarda bağışıklığı yeterince artırmadığı tespit edildi. Pfizer, küçük çocuklar için geliştirilmekte olan aşının erteleneceğini ve testlerin devam edeceğini duyurdu.

Pfizer / BioNTech pediatrik aşı için endişe verici sonuç

Covid-19 pandemisi, Omicron varyantının da etkisiyle dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye dahil birçok ülke destekleyici aşıları benimsemeye başlarken, çocuklara yönelik aşı çalışmalarıyla ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

İlaç üreticisi Pfizer, Türkiye’de de kullanılan ve BioNTech ile ortaklaşa geliştirilmekte olan Covid-19 aşısının 2-5 yaş arası çocuklarda yapılan testlerde yeterince etkili olmadığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, iki doz Covid aşısının bu yaş grubundaki çocuklarda yapılan testlerde beklenen bağışıklığı sağlamadığı belirtildi. Aşının 2 yaşın altındaki bebeklerde daha iyi sonuç verdiği bulundu.

ÇOCUKLAR DA ÜÇÜNCÜ DOZAJI DENEYİN

Bağımsız danışmanlar tarafından yapılan değerlendirmenin ardından şirket, 6 ay ile 5 yaş arasındaki bebeklerde ve çocuklarda test amacıyla üçüncü dozu vermeye karar verdi. Açıklamaya göre üçüncü dozun verilmesi ikinci dozdan en az üç ay sonra düşünülmelidir.

Pfizer, 3 mikrogramlık üçüncü dozun 5 yaşın altındaki çocuklarda deneneceğini, bağışıklığı en fazla artıracak doğru miktarı bulmak için çalışmaların devam edeceğini duyurdu.

2022 İLK YARI LİNKLERİ

Üçüncü doz umulan sonuçları getirirse, Pfizer ve BioNTec, 2022’nin ilk yarısında ABD düzenleyicisine 6 ay ila 5 yaş arasındaki bebeklerde ve çocuklarda acil aşı onayı için veri sunacak.

Üçüncü doz aşı için henüz onaylanmamış 5 yaş üstü çocuklarda da üçüncü doz çalışmaları yürütülmektedir.

ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi direktörü Anthony Fauci, erken çocukluk dönemi için acil Covid aşısı başvurularının Mart 2022’ye kadar başlamayacağını söyledi.

Fauci, aşının ertelenmesini istemediklerini ancak doğru dozu belirlemenin önemli olduğunu kaydetti.

Sinovac ve Pfizer/BioNTech aşısı olanlara Omicron uyarısı İlgini çekebilir Sinovac ve Pfizer/BioNTech aşısı olanlara Omicron uyarısı Güney Afrika'dan Pfizer / BioNTech aşısı üzerine kayda değer araştırma İlgini çekebilir Güney Afrika’dan Pfizer / BioNTech aşısı üzerine kayda değer araştırma

Pfizer / BioNTech pediatrik aşı için endişe verici sonuç

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK