Google, tahtını TikTok’a kaptırdı

Google, tahtını TikTok’a kaptırdı

210
0
PAYLAŞ

Google tahtını TikTok’a kaptırdı

Google tahtını TikTok’a kaptırdı

Teknoloji devi, internetteki en popüler alan adına sahipti; ancak bu kez tahtını sosyal medya platformu TikTok’a kaptırdı.

Google tahtını TikTok'a kaptırdı

İnternet güvenliği ve alan adı sunucusu hizmetleri sunan ABD merkezli Cloudflare’ın verilerine göre TikTok, 2021’in sonunda en popüler alan adı olacak.

Sosyal medya uygulaması, CNET raporuna göre geçen yıl yedinci sırada yer aldı, ancak pandemi devam ederken, birçok kişi TikTok’u gerçek hayatın kıyametinden ve karanlığından bir kaçış biçimi olarak aradı. Uygulama o kadar popüler oldu ki Eylül ayında aylık bir milyar aktif kullanıcıya ulaştı.

Cloudflare bir blog yazısında, “Google’ın bir numara olduğu birkaç gün vardı, ancak Şükran Günü ve Kara Cuma da dahil olmak üzere çoğunlukla TikTok günleriydi” dedi.

2021’deki en popüler 10 web alanının tam listesi:

1. TikTok
2. Google
3. Facebook
4. Microsoft
5. elma
6. Amazon
7. Netflix
8. YouTube
9. Twitter
10. WhatsApp

2021'de Google'da en çok arananlar açıklandı İlgini çekebilir 2021’de Google’da en çok arananlar açıklandı Google ve Instagram'a göre en popüler kraliyet çocuğu Prens George İlgini çekebilir Google ve Instagram’a göre en popüler kraliyet çocuğu Prens George Apple, 2021'in en iyi uygulamalarını sunuyor İlgini çekebilir Apple, 2021’in en iyi uygulamalarını sunuyor

Google tahtını TikTok’a kaptırdı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK