Illinois kasırgası yüzünden çalışanları hayatını kaybederken, Jeff Bezos parti yaptı

Illinois kasırgası yüzünden çalışanları hayatını kaybederken, Jeff Bezos parti yaptı

47
0
PAYLAŞ

Jeff Bezos, çalışanları Illinois Kasırgası’nda öldüğünde kutladı

Jeff Bezos, çalışanları Illinois Kasırgası’nda öldüğünde kutladı

Bir Amazon deposunda Illions Kasırgası felaketinde öldürülen bir Donanma gazinin kız kardeşi, şirketin çalışanlarını korumak için artık hiçbir şey yapmadığı için kızgın olduğunu söylüyor. Bu arada, trajediden sonra Jeff Bezos’un o hafta sonu Beverly Hills malikanesinde bir parti vermesi dikkat çekiciydi.

Jeff Bezos, çalışanları Illinois Kasırgası'nda öldüğünde kutladı

Amerika kasırga felaketinden etkilenmeye devam ediyor. Amazon depolarından birinin çökmesi sonucu 6 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un malikanesinde parti vermesi dikkat çekti. Ayrıca hayatını kaybeden Amazon çalışanlarının yakınları da şirketi suçladı.

29 yaşındaki Clayton Cope, St. Louis yakınlarındaki bir depoda bir hortumun çarpması sonucu deponun çatısı çöktüğünde ölen St. Louis’deki Amazon çalışanlarından biriydi. Clayton Cope’un kız kardeşi Rachel Cope, Amazon’un ilk siren çaldıktan sonra çalışanlarının sığınağa gitmesine izin vermediği için kızgın olduğunu söyledi.

SİREN TOPU AMA BARINAKTA BIRAKMAYIN

DailyMail.com’a konuşan Cope, “İnsanların bu binadaki insanların hayatlarını kurtarmak için öldüklerini bilmelerini istiyorum” dedi. Kardeşim bir kahraman” dedi.

Bu arada birkaç depo çalışanı, Amazon’un pandemi sırasında geçici olarak kaldırdığı tartışmalı cep telefonu yasağının insanların güvenliğini riske atacağından endişe duyduklarını söyledi. Bu korkular, özellikle kasırgada çalışanların ölümlerinden sonra arttı. İşçiler, felaketten sonra cep telefonu yasağının hava durumu uyarılarını kontrol etmelerini veya acil bir durumda yardım aramalarını engelleyeceğinden endişe duyduklarını söylediler.

CEP TELEFON YASAĞININ KALDIRILMASINI İSTİYORLAR

Amazon Illinois fabrikasındaki çalışan Bloomberg’e, “Bu ölümlerden sonra Amazon’un beni korumasına artık güvenemem. “Cep telefonu yasağı politikasını uygularsanız istifa ederim” dedi.

Başka bir çalışan, “Dürüst olmak gerekirse, güvenliğim için size güvenmiyorum. “Yolda şiddetli hava olduğunda, güvenlik konusunda kendi kararımı verebilmeliyim” dedi.

Amazon deposunda hayatını kaybeden Clayton Cope’un kız kardeşi, Cope’nin ölmeden birkaç dakika önce babasıyla telefonda konuştuğunu ve koruma için depoya dönen meslektaşlarını uyarması gerektiğini söyledi: çöktü.

AMAZON’DAN AÇIKLAMA

Kız kardeşi ayrıca herkese açık bir Facebook gönderisinde Amazon’a olan öfkesini dile getirdi: “Herkes, Amazon’un yalnızca üretkenliği önemsediğini biliyor. Erkek kardeşim; Eğer şirket onları güvence altına alsaydı ve fırtına kötüleştikten sonra onları ciddiye alsaydı, asla ölmeyeceklerdi. Hayat onlar için üretkenlikten daha önemli olsaydı bu asla olmazdı ve hepiniz bunu biliyorsunuz.”

Amazon, çalışanlarının kasırgada çöken depoda öldüğünü doğruladı. İtfaiye şefi James Whiteford, en az 45 Amazon çalışanının Illinois, Edwardsville’deki 500.000 metrekarelik tesisin enkazından güvenli bir şekilde çıktığını söyledi. Amazon yaptığı açıklamada, Edwardsville Toplum Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladığını ve yardım etmenin yollarını bulmak için yetkililerle birlikte çalıştığını söyledi.

Şirket sözcüsü Kelly Nantel, “Amazon ailemizin üyelerinin fırtınanın bir sonucu olarak öldüğünü duymak bizi derinden üzdü” dedi. “Düşüncelerimiz ve dualarımız kurbanlar, aileleri ve etkilenen herkesle birlikte.” kasırga. Ayrıca, sahada devam eden çabaları için tüm ilk müdahale ekiplerine teşekkür etmek isteriz. Bölgedeki çalışanlarımızı ve ortaklarımızı desteklemeye devam ediyoruz.”

ŞİRKET ÇALIŞANLARI HAYAT KAYBEDERKEN PARTİ VERDİ

Amazon işçileri felaketler yaşarken, milyarder Amazon sahibi Jeff Bezos, en az 94 kişinin ölümüne ve şehirlerin yok olmasına neden olan bir fırtınanın ardından hafta sonu için planlarına devam etti.

DailyMail.com’dan alınan hava fotoğrafları, Bezos’un Beverly Hills arka bahçesinde bir açık hava akşam yemeği partisine hazırlandığını gösteriyor. Kırmızı bir masa örtüsüne sahip dikdörtgen bir masa, yaklaşık 16 sandalye ile çevriliydi.

Bir düzine Amazon çalışanı enkaz altında kalırken, Cumartesi günü en yeni uzay ekibinin dönüşünü kutlarken Bezos sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Ayrıca Instagram’da kendisinin ve ekibinin gülümsediğini gösteren ve “Eğitim merkezinde bu sabah mutlu ekip” yazan bir fotoğraf yayınladı.

Bezos, çalışanlarının tüm sabah hayatını kaybettiğinden bahsetmedi. Sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kalan Bezos, Cumartesi günü yaptığı bir tweette felaketi trajik olarak nitelendirdi: “Orada takım arkadaşlarımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz; Düşüncelerimiz ve dualarımız aileleri ve sevdikleriyle birlikte.”

ABD'de hortumda ölenlerin sayısı artıyor İlgini çekebilir ABD’de hortumda ölenlerin sayısı artıyor Jeff Bezos'a eleştiri yağmuru: Amazon'un kampında 6 kişi öldü İlgini çekebilir Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un kampında 6 kişi öldü Amazon'a Ceza Verildi!  1.1 milyar euro ödedi İlgini çekebilir Amazon’a Ceza Verildi! 1.1 milyar euro ödedi

Jeff Bezos, çalışanları Illinois Kasırgası’nda öldüğünde kutladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK