Instagram’ın yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

Instagram’ın yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

86
0
PAYLAŞ

Instagram yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

Instagram yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

Wall Street Journal’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve Instagram’ın genç kızları suçlu hissettirdiğini ortaya koyan araştırma, Instagram direktörü Adam Mosseri tarafından da doğrulandı. Mosseri, durumu trafik kazalarına rağmen arabaların kullanılmaya devam etmesiyle karşılaştırdı.

Instagram yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

Wall Street Journal haberinde; Platformun her üç genç kızdan birinde beden imajı sorunlarını ağırlaştırdığı ve gençlerde kaygı ve depresyonda artışa neden olduğu iddia edildi.

Mosseri, bir podcast röportajında ​​raporun gerçekliğini doğruladı; Ancak sosyal medyanın tıpkı trafik kazaları gibi küresel etkisi nedeniyle bazı hayatları mahvedebileceğini de söyledi: “Araba kazalarında normalden daha fazla insanın öldüğünü biliyoruz, ancak genel olarak arabalar dünyada yok ettiklerinden çok daha fazla değer yaratıyor.” “

PROBLEMİ GÖSTERMİYORUZ

Mosseri, Instagram hakkında kötü hisseden kullanıcıları görmezden gelmediğini ve bunun gerçek bir sorun olduğunu iddia etti:

“Bence en önemli şey, sektörün bir bütün olarak bu olumlu ve olumsuz sonuçları anlamaya çalışması; Olumlu olanı pekiştirmek ve olumsuz sonuçları belirleyip ele almak için ellerinden gelen her şeyi yapın. Bu yazının kirli çamaşırlarımızı ortaya çıkaracağını sanmıyorum. Instagram’ın bu araştırmayı yapmasından gurur duyuyorum.”

Ancak Mosseri’nin platformu sürüş ile karşılaştırması sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından eleştiri konusu oldu.

Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençler arasında depresyona neden oluyor İlgini çekebilir Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor Bu sefer Facebook kendi itibarı için haber akışına müdahale ediyor. İlgini çekebilir Bu sefer Facebook kendi itibarı için haber akışına müdahale ediyor. Skandallar bitmiyor: Facebook'ta yanlış bilgi yayan trol çiftlikleri 140 milyon Amerikalıya ulaşıyor İlgini çekebilir Skandallar bitmiyor: Facebook’ta yanlış bilgi yayan trol çiftlikleri 140 milyon Amerikalıya ulaşıyor

Instagram yöneticisinden itiraf: İddialar doğru

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK