Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un deposunda 6 kişi hayatını kaybetti

Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un deposunda 6 kişi hayatını kaybetti

69
0
PAYLAŞ

Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un kampında 6 kişi öldü

Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un kampında 6 kişi öldü

Ünlü e-ticaret sitesi Amazon’un CEO’su milyarder Jeff Bezos, Illinois’de şirketine ait bir deponun çatısının çökmesi ve 6 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından attığı Twitter mesajıyla eleştiri oklarının hedefi oldu.

Jeff Bezos'a eleştiri yağmuru: Amazon'un kampında 6 kişi öldü

Amerika Birleşik Devletleri’ni Cuma gecesi vuran kasırgada onlarca kişi hayatını kaybetti. Kentucky Valisi Andy Beshear, kasırganın o gece eyalette 50’den fazla kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Vali Beshear, kasırganın eyalet tarihinin en kötü kasırgası olduğunu ilan etti ve eyalette olağanüstü hal ilan etti.

Ülkedeki diğer eyaletleri de vuran kasırgalar nedeniyle, Illinois’deki bir Amazon deposunun çatısı çöktü ve depodaki işçilerin mahsur kaldığı söylendi. Depo çöküşünde en az altı işçinin hayatını kaybettiği ve düzinelerce işçinin kaybolduğu bildirildi.

UZAYA GİDEN TAKIMI PAYLAŞIN

Kampta mahsur kalan işçilerden birinin eşi Sarah Bierman Reuters’e şunları söyledi: “Onunla bu akşam saat 8’de konuştuk. Kamyonunu bırakmak için depoya döndü. “O zamandan beri ondan haber almadım” dedi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, Cuma gecesi fırtına sırasında ölümcül Amazon depo felaketine yanıtını geciktirdiği için eleştirildi. En az 6 kişinin ölümüne neden olan olayın ardından Bezos, altı Blue Origin yolcusunu başarılı uzay uçuşları için tebrik eden bir mesaj yayınladı. Altı kişilik mürettebatın uzaya uçuş öncesi gülümsediği bir fotoğrafını paylaşan Bezos, Instagram’da “Eğitim merkezinde bugün mutlu ekip…” notuyla paylaştı.

SOSYAL MEDYA TEPKİLERİ

Birkaç saat sonra Amazon’un kurucusu, “Edwardsville’den gelen haberler trajik. Oradaki ekip arkadaşlarımızı kaybettiğimiz için çok üzgünüz, düşüncelerimiz ve dualarımız aileleri ve sevdikleriyle birlikte.” Mesajı yayınlandı.

Bezos, “Edwardsville’deki herkes, Amazon ekibinin kendilerini desteklemeye kararlı olduğunu ve bu kriz boyunca yanlarında olacağını bilmeli” dedi. sözleriyle devam etti.

Amazon’un CEO’su, 6 kişinin ölümüne neden olan olayla ilgili bir mesaj yayınlamak yerine uzay yolculuğundan bahsettiği için eleştirildi.

ARTAN ÖLÜ SAYISI ETKİLENİYOR

Bir Twitter kullanıcısı şunları yazdı: “Kendine yazık, JEFF BEZOS!” “Jeff Bezos, dün gece kasırgada Amazon işçilerinin nasıl öldürüldüğünü, ancak bu devasa karbon kirletici roketi nasıl patlattığını anlatıyor” yazdı.

Kentucky’yi bir gecede vuran kasırga sonucu en az 100 kişinin öldüğünden endişe ediliyor. Kentucky Valisi Andy Beshear Cumartesi sabahı düzenlediği basın toplantısında, aşırı hava koşullarından kaynaklanan ölümlerin sonunda artabileceğini söyledi.

Jeff Bezos'un gizli fotoğrafları kız arkadaşının erkek kardeşi tarafından rekor fiyata satıldı İlgini çekebilir Jeff Bezos’un gizli fotoğrafları kız arkadaşının erkek kardeşi tarafından rekor fiyata satıldı ABD en kötü felaketlerinden birini yaşıyor: 20'den fazla kasırga, 100 ölü İlgini çekebilir ABD en kötü felaketlerinden birini yaşıyor: 20’den fazla kasırga, 100 ölü Jeff Bezos'tan boşanmış MacKenzie Scott'ın parası bitmiyor İlgini çekebilir Jeff Bezos’tan boşanmış MacKenzie Scott’ın parası bitmiyor

ABD CEO’su Cuma Cumartesi Dolar Haberleri Haberler Instagram Jeff Bezos Carbon Reuters Teknoloji Twitter alanı

Jeff Bezos’a eleştiri yağmuru: Amazon’un kampında 6 kişi öldü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK