Litvanya’dan ‘Çin malı telefonları çöpe atın’ çağrısı

Litvanya’dan ‘Çin malı telefonları çöpe atın’ çağrısı

68
0
PAYLAŞ

Litvanya’dan “Çin telefonlarını atın” çağrısı

Litvanya’dan “Çin telefonlarını atın” çağrısı

Litvanya Savunma Bakanlığı, “sansür endişeleri” nedeniyle vatandaşları Çin yapımı akıllı telefonları satın almamaya, kullandıklarında “telefonlarını çöpe atmaya” çağırdı.

Telefon etmek

Litvanya Savunma Bakanlığı, Çin yapımı akıllı telefonların “yerleşik sansür özelliği” olduğunu iddia ederken, vatandaşlara Çin yapımı akıllı telefonları almamalarını ve halihazırda bu cihazları kullananlara “telefonlarını atmalarını” tavsiye etti. çöp”.

Litvanya Savunma Bakanlığı’na bağlı Ulusal Siber Güvenlik Merkezi, Çinli akıllı telefon devi Xiaomi’nin sunduğu akıllı telefonlarda “Özgür Tibet”, “Yaşasın Tayvan’ın bağımsızlığı” veya “Demokrasi Hareketi” gibi terimleri tanıma ve sansürleme yeteneğine sahip. Avrupa’da satılık. iddia etmiş olmak.

Güvenlik Açığı TESPİTİ

Bakanlığın Ulusal Siber Güvenlik Merkezi tarafından yayınlanan raporda, Xiaomi’nin Avrupa Birliği bölgesi için Mi 10T 5G telefon yazılımında bu özelliğin devre dışı bırakıldığı ancak her an uzaktan etkinleştirilebileceği belirtiliyor.

Raporda, Xiaomi telefonlarının “Singapur’daki bir sunucuya şifreli telefon kullanım verileri gönderdiği” ve Çinli Huawei P40 5G’nin akıllı telefonunda da “güvenlik açığı” bulunduğu ancak OnePlus modelinde herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığı belirtildi.

Huawei’nin Baltık temsilcisi yerel basına yaptığı açıklamada, telefonlardaki kullanıcı verilerinin üçüncü şahıslara ifşa edilmeyeceğini vurguladı. Xiaomi henüz konu hakkında yorum yapmadı.

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Apple'ı devirdi İlgini çekebilir Akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Apple’ı devirdi Litvanya'dan İstanbul iddiası: Hava yoluyla gönderiyorsunuz İlgini çekebilir Litvanya’dan İstanbul iddiası: Hava yoluyla gönderiyorsunuz

Litvanya’dan “Çin telefonlarını atın” çağrısı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK