Merakla beklenen iOS 15 sürümü erişime açıldı

Merakla beklenen iOS 15 sürümü erişime açıldı

67
0
PAYLAŞ

Merakla beklenen iOS 15 sürümü artık mevcut

Merakla beklenen iOS 15 sürümü artık mevcut

Apple kullanıcılarının merakla beklediği iOS 15 sürümü erişime açıldı. Saat 20.00’den itibaren Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak güncellemede birçok yeni özellik yer alacak.

Merakla beklenen iOS 15 sürümü artık mevcut

Teknoloji devi Apple, iPhone’da merakla beklenen işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 15’i yayınladı. Saat 20.00’den itibaren Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak güncellemede birçok yeni özellik yer alacak.

İşte iOS 15 sürümünün özellikleri

FaceTime araması yaparken ekranınızı paylaşabilirsiniz. Birlikte TV şovları ve filmler izlemenizi veya müzik dinlemenizi sağlayan SharePlay özelliği, uzaktaki aile üyeleri ve arkadaşlarınızla deneyimleri paylaşmanın yeni bir yoludur.

uzaysal ses
Konuşan her kişinin sesi, ekranınızda bulundukları yerden geliyormuş gibi duyulabilir. Bu, konuşmaları daha doğal ve akıcı hale getirir.

Android ve Windows

iOS 15 ile FaceTime aramaları Android ve Windows cihazlarına ve ayrıca Apple cihazlarına taşınır.

Haberler ve Memoji

Mesajlar’da sizinle paylaşılan bağlantılar, resimler ve diğer içerikler artık uygun uygulamada “Sizinle Paylaşılanlar” adlı yeni bir bölümde mevcuttur.

Mesajlara geri dönmeden, içeriği açtığınız uygulamadan doğrudan yanıt verebilirsiniz.

Yeni Not

Artık Memoji’niz için kıyafetler seçebilir ve yeni çıkartmalarla kendinizi ifade edebilirsiniz. Aksesuarlar ile tarzınızı dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz.

Fotoğraf koleksiyonları

Mesajlardaki fotoğraflar artık bir kolaj veya hızlıca kaydırabileceğiniz bir resim olarak görünüyor. Hepsine bir ızgara olarak dokunabilir veya hızlı bir geri çekme ekleyebilirsiniz. Ve birkaç parmak dokunuşuyla fotoğrafları arşivinize kaydedebilirsiniz.

odak

Odak işlevi, konsantre olmanız veya uzaklaşmanız gerektiğinde size yardımcı olur. Odak seçenekleri listesinden bir odak seçerek veya kendinize özel bir odak ayarı oluşturarak yalnızca almak istediğiniz bildirimlere izin vermiş olursunuz. Böylece kendinizi tamamen işinize adayabilirsiniz.

Bildirimler

Bildirimler artık yeni bir görünümde mevcuttur. Kişi fotoğrafları ve daha büyük uygulama simgeleriyle, bildirimlerin kimden veya nereden geldiğini anlamak artık daha kolay.

harita

Sokaklar, mahalleler, ağaçlar, binalar ve daha pek çok ayrıntıyla şehirleri farklı bir perspektiften görebilirsiniz.

Yeni sürüş fonksiyonları

Haritalar uygulaması artık sürücülerin mevcut kazaları ve trafik koşullarını ve ayrıca yol ayrıntılarını görmelerine yardımcı olan yeni bir özel bilet sunuyor.

Yerel toplu taşıma için yeni işlevler

Toplu taşımanın entegrasyonu, yakındaki durakları ve seyahat sürelerini gösterir ve favori rotalarınızı en üste sabitlemenize olanak tanır. Durağınıza yaklaştığınızda harita uygulaması sizi bilgilendirecektir.

Safari / alt sekme çubuğu

Yeni Safari, kontrollere tek elle ulaşmayı ve içeriğe odaklanmayı kolaylaştıran yeni bir tasarıma sahip. Yeni sekme çubuğu kompakt ve hafiftir ve kullanıcıların sekmeler arasında geçiş yapabilmesi için ekranın altında yüzer.

Fotoğraflarda canlı metin

Canlı Metin, görüntülerdeki zengin ve kullanışlı bilgileri akıllıca seçebilir. Bu, fotoğrafta vurgulanan metne dokunarak arama yapmanıza, e-posta göndermenize veya yol tarifi almanıza olanak tanır.

Kamerada canlı metin

Canlı metin işlevi, kamera uygulamasında da çalışır. Başka bir deyişle, herhangi bir yerdeyken iPhone’unuzun kamerasını bir metne doğrultarak yararlı bilgiler üzerinde hızla harekete geçebilirsiniz.

Sağlık uygulaması güncellemeleri

Sağlık uygulamasında yapılan güncellemeler, verilerinizi başkalarıyla paylaşmanın yeni yollarını sunar. Düşme riskinizi tahmin etmenize yardımcı olacak bir ölçüm ve sağlığınızdaki değişiklikleri anlamanıza yardımcı olacak bir trend analizi bunlardan ikisidir.

Çoğu Türk yeni iPhone'u satın almak için çalışmak zorunda İlgini çekebilir Çoğu Türk yeni iPhone’u satın almak için çalışmak zorunda iPhone 13 Fiyat Listesi: iPhone 13'ün Maliyeti Ne Kadar? İlgini çekebilir iPhone 13 Fiyat Listesi: iPhone 13’ün Maliyeti Ne Kadar?

Merakla beklenen iOS 15 sürümü artık mevcut

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK