SpaceX merkezinde, 132 Covid vakası bildirildi

SpaceX merkezinde, 132 Covid vakası bildirildi

46
0
PAYLAŞ

SpaceX merkezinde 132 Covid vakası bildirildi

SpaceX merkezinde 132 Covid vakası bildirildi

Los Angeles County web sitesinde yer alan habere göre, SpaceX’in Güney Kaliforniya merkezindeki en az 132 çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Şirketi öne çıkaran şey, şu anda aynı bölgedeki özel şirketler arasında en yüksek vaka sayısına sahip olmasıdır.

SpaceX merkezinde 132 Covid vakası bildirildi

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, bu sefer uzaya gönderdiği yeni uydular değil, koronavirüs salgını için gündemde. Şirketin Güney Kaliforniya’daki merkezinde çok sayıda Covid vakası ortaya çıktı.

Omicron’un son günlerde ülkede ortaya çıkan varyantının yayılmasıyla birlikte şirket bünyesinde salgının patlak verdiği ve özel uzay şirketinin California ve Florida’daki tesislere hızlı bir dizi roket fırlatma yaptığı iddia ediliyor. .

Los Angeles County Halk Sağlığı Departmanı tarafından Pazar günü yayınlanan verilere dayanarak Los Angeles Times tarafından bildirilen genel merkez salgını, şirket için yoğun bir zamanda geliyor. SpaceX, 52 Starlink İnternet uydusunun Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden yörüngeye fırlatılmasından 18 saat sonra, Cumartesi günü Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden Türksat 5B uydusunu fırlatarak misyonlar arasındaki süre için yeni bir şirket rekoru kırdı. New York Times haberine göre; Şirketin yoğun çalışma temposu, Covid vakalarının artmasında önemli bir etken.

SpaceX’in Hawthorne, California’daki merkezindeki yaklaşık 6.000 çalışan, SpaceX’in Falcon 9 roketlerini ve Crew Dragon kapsüllerini inşa ediyor ve üretiyor.

Salgından habersiz cevap verdi

Elon Musk, koronavirüsün başlangıcından bu yana hem Twitter üzerinden yaptığı görüşlerle hem de şirketlerinde virüsün yayılmasını engelleyen uygulamaların geliştirilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Koronavirüs pandemisinin ilk aşamalarında SpaceX CEO’su Musk, Kaliforniya’da virüsün yayılmasını kontrol altına almayı amaçlayan kısıtlamalara karşı çıktı. Geçen yıl Mayıs ayında, eyaletin halk sağlığı emirlerine rağmen kısıtlamalarına rağmen Tesla’nın Fremont fabrikasında üretime yeniden başladı.

Musk, Twitter’da da tepkiler paylaşmıştı. SpaceX CEO’su, ikisi negatif, diğer ikisi pozitif olmak üzere dört kez test edildiğini, durumun sahte olduğunu belirterek, pandeminin başlangıcında virüsün çocukları etkilemediğini yazdı.

“REKABET EDEBİLİRİZ” DEMEK HERKESİ ÇALIŞMAYA ÇAĞRI

O yıl Şükran Günü’nden sonraki gün; Musk, SpaceX’in iflas edeceğinden korkmak için çalışanlarına e-posta gönderdi ve onları şirketin yeni nesil roketi Starship’i geliştirmek için çalışmaya çağırdı.

Pandemi nedeniyle uzay faaliyetleri sık sık kesintiye uğrarken, olaylar NASA’ya yaklaşık 3 milyar dolara mal oldu. Bir Avrupa-Rus Mars görevi 2020’nin başından 2022’ye ertelenmek zorunda kaldı. Ancak SpaceX, pandemi boyunca faaliyetlerine devam etti.

Kasım 2020’de Musk, Covid için pozitif test etti ve NASA için Kennedy Uzay Merkezi’nden dört astronotun uzaya fırlatılmasına katılması engellendi.

2021'e damga vuran Elon Musk'tan samimi açıklamalar: İlgini çekebilir 2021’e damga vuran Elon Musk’tan samimi açıklamalar: “Beni aptal ve aldatıcı olarak gördüler” Elon Musk bu kez cinsel taciz iddialarıyla gündemde: Hem Tesla'ya hem de SpcaeX'e dava açıldı İlgini çekebilir Elon Musk bu kez cinsel taciz iddialarıyla gündemde: Hem Tesla’ya hem de SpcaeX’e dava açıldı Elon Musk fabrika açtı, korona vakaları patladı İlgini çekebilir Elon Musk fabrika açtı, korona vakaları patladı Elon Musk'tan kafa karıştıran Corona açıklaması: Dört testim vardı... iki pozitif ve iki negatif İlgini çekebilir Elon Musk’tan kafa karıştıran Corona açıklaması: Dört testim vardı… iki pozitif ve iki negatif

SpaceX merkezinde 132 Covid vakası bildirildi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK