TEKNOFEST kapılarını açtı

TEKNOFEST kapılarını açtı

80
0
PAYLAŞ

TEKNOFEST kapılarını açtı

TEKNOFEST kapılarını açtı

Türkiye Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapılarını açtı. Binlerce kişi festivale katılmak için Atatürk Havalimanı’na akın etti.

TEKNOFEST kapılarını açtı

TEKNOFEST havacılık ve teknoloji festivali bu sabah Atatürk Havalimanı’nda başladı. Festival boyunca Türk savunma sanayi araçları sahne alacak ve birçok yarışma ve etkinlik gerçekleştirilecek. Festival 26 Pazar günü sona eriyor.

Festivale ilk günden itibaren yoğun ilgi olduğu ortaya çıktı. Atatürk Havalimanı’na çok sayıda öğrenci ve teknoloji meraklısı geldi. TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın desteğiyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bugün başladı. bitecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda yürütülen şenliğe 45 bin ekipte 200.000’den fazla öğrenci başvurdu. Dördüncüsü ilk yılında 20 bin, ikinci yılında 50 bin, üçüncü yılında 100 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen festivale bu yıl rekor düzeyde katılım bekleniyor.

Akıncı ve Aksungur insansız hava araçları, Gökbey ve Atak helikopterleri, Bayraktar TB2 ve Hürkuş gibi yerli ve milli kaynaklarla yapılan savunma sanayi araçları TEKNOFEST’te boy gösterecek. Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) otomobili bu yıl TEKNOFEST’te yerini aldı.

Türk Hava Kuvvetleri ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklar, TEKNOFEST nedeniyle eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde selamlama uçuşu yaptı.

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait çok sayıda uçağın yanı sıra Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait MiG-29 tipi uçaklar da İstanbul Boğazı üzerinde karşılama uçuşu yaptı.

Türk Hava Kuvvetleri, TEKNOFEST gösterilerine SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları ekiplerinin yanı sıra 2 F-4, 1 F-16, 1 C-130, 1 E-7T, 1 KT-1T, 1 AS-532 ile katıldı. TEKNOFEST’te başta SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları olmak üzere birçok gösteri ekibi uçuşlarına ve etkinliklerine devam edecek.

TEKNOFEST kapılarını açtı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK